Rekreacja i poznawanie

Rodzinne Rajdy Rowerowe

Ochotnicza Straż Pożarna w Kniewie i Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów od kilku lat z powodzeniem zapraszają dzieci, młodzież i całe rodziny na rajdy rowerowe.

Letnie wyprawy rowerowe wspominano w październiku. Zostały wspomnienia i zdjęcia.       Fot. Alicja Kuhn
Letnie wyprawy rowerowe wspominano w październiku. Zostały wspomnienia i zdjęcia. Fot. Alicja Kuhn

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i wsparciu finansowemu Gminy Wejherowo wspólna podróż połączona jest z odkrywaniem zakątków Ziemi Wejherowskiej.
– Rodzinne Rajdy Rowerowe to nie tylko walory rekreacyjne i sportowe. Dokładamy starań, aby trasy wiodły przez ciekawe krajobrazowo i historycznie tereny. W ten sposób łączymy aktywny wypoczynek z przyjemną nauką o regionie – mówi Piotr Syrocki prezes OSP Kniewo.
Jak podkreślają organizatorzy, nauka bezpiecznego przemieszczania się na dwóch kółkach i wyrobienie u uczestników odpowiednich nawyków, to jedno z założeń towarzyszących rajdom. Miejsca docelowe rajdów są związane z corocznymi wydarzeniami kulturalno-społecznymi regionu. W tym roku obrano takie kierunki rajdów jak np. Góra, Nadole, Warszkowo czy Lasy Piaśnickie.
– Zainteresowanie i frekwencja na rajdach jest dla nas miłym zaskoczeniem. To przekonuje nas, że nasze działania są potrzebne lokalnej społeczności – tłumaczy naczelnik OSP Kniewo Grzegorz Maszota.
Podsumowanie tegorocznych rajdów odbyło się w październiku i było doskonałą okazją do złożenia podziękowań najmłodszym, najstarszym, a także najwytrwalszym uczestnikom rowerowych wypraw. Rozmawiano też o kierunkach tras przyszłorocznych wycieczek. Chętnych nie brakuje.
Michalina Rumpca

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.