Harcerze w ratuszu

Przedstawiciele Hufca ZHP im. Partyzantów Kaszubskich, zrzeszającego ok. 200 osób, spotkali się w ratuszu z władzami Wejherowa. Prezydenci podziękowali instruktorom oraz harcerzom za ich całoroczną pracę, zwłaszcza za działalność charytatywną. 

Wejherowscy harcerze uczestniczą jako wolontariusze w wielu ważnych imprezach na terenie miasta i angażują się w inicjatywy na rzecz mieszkańców.
– Harcerzy widać w mieście. Staramy się uczestniczyć we wszystkich uroczystościach i robić coś dla miasta – powiedziała na spotkaniu phm Zofia Wysocka, komendant hufca ZHP, a jej zastępca phm Mariusz Kryża podkreślił, że wejherowscy harcerze specjalizują się w działalności wodniackiej.
70 harcerzy wyjechało lub wyjedzie tego lata na obóz żeglarski, a 10 uczestniczy w kursie ratowników GOPR. Na obóz harcerski wyjedzie również 50-osobowa grupa zuchów.
Za pracę wychowawczą podziękowania prezydenta Wejherowa otrzymali instruktorzy: Klaudia Gąsior, Weronika Boszke, Anna Bach, Agata Ciskowska, Beata Hinz, Lidia Jaskulska, Weronika Nadzikiewicz, Zofia Wysocka, Sławomir Milewski, Mariusz Kryża i Jacek Stefaniszyn.

BS.


Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.