Sportowa gmina

Luzino wyróżnione na Gali w Warszawie

Nauczyciel z Luzina – Stanisław Kąkol został wyróżniony podczas uroczystej Gali Sportowej w Warszawie. Wyróżniono też Szkołę Podstawową w Luzinie oraz gminę.

Od lewej: wyróżniony Stanisław Kąkol, wójt Jarosław Wejher i Piotr Klecha - dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie.
Od lewej: wyróżniony Stanisław Kąkol, wójt Jarosław Wejher i Piotr Klecha – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie.

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, Klub Sportowa Polska wyróżnił ponad 140 osób i podmiotów, działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych.
Wśród wyróżnionych tytułem „Pasjonat Sportowej Polski” znalazł się Stanisław Kąkol z Luzina, nauczyciel w SP Luzino, wieloletni trener sekcji LA GKS Luzino, inicjator i organizator licznych imprez sportowych, wychowawca kilku pokoleń sportowców, w tym Marty Kąkol – wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem.
Nagrodzeni odebrali nagrody z rąk wybitnych sportowców – olimpijczyków i osób ze środowiska kultury. Gośćmi honorowymi Gali była „królowa” polskiej lekkoatletyki Irena Szewińska oraz Andrzej Supron, Przemysław Babiarz i Rafał Brzozowski.
Pan Stanisław został wyróżniony za wkład w rozwój sportu, w tym sportu szkolnego. Szkoła Podstawowa w Luzinie została Mistrzem Polski Szkół Wiejskich w Piłce Nożnej.
W Polskim Komitecie Olimpijskim odbyła się również 8. edycja konkursu Sportowa Gmina. Wyróżnienia „SPORTOWA POLSKA” trafiło do Gminy Luzino, na ręce wójta Luzina Jarosława Wejera.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.