Ósma edycja zakończona

Kurs samoobrony dla pań

Zakończyła się ósma edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Kurs był tradycyjnie organizowany przez Straż Miejską w Wejherowie oraz Prezydenta Miasta.

Podczas oficjalnego spotkania z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem, 25 uczestniczek (kurs ukończyło 29 pań) odebrało certyfikaty ukończenia kursu.
Szef Straży Miejskiej Zenon Hinca zapoznał panie z aspektami teoretycznymi, dotyczącymi obrony koniecznej oraz środków przymusu bezpośredniego, które można nabyć w celu ochrony własnego zdrowia i życia bez zezwolenia.
Łącznie na zajęcia zapisały się aż 43 kobiety, ale aby zaliczyć kurs samoobrony, należało być obecnym na przynajmniej 12 spotkaniach, z zaplanowanych 16. Dodatkowo szkolenie wzbogacono o kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
Tradycyjnie ten temat prowadzony był przez ratownika medycznego i radnego Miasta Wejherowa, Tomasza Grotha. Zajęcia praktyczne z samoobrony prowadził mł. spec. Rafał Karcz. Dzięki życzliwości i gościnności Piotra Litwina, dyrektora SP nr 6, zajęcia odbywały się w szkole przy ul. Śmiechowskiej w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.