„Sobieski” ma już 160 lat

Najstarsza i jedna z najlepszych szkół w powiecie

I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie świętowało jubileusz. Szkoła, słynąca z wysokiego poziomu nauczania, wielu sukcesów i wielu sławnych i utytułowanych absolwentów ma już 160 lat.

Z okazji jubileuszu w auli przy ul. Bukowej odbyła się uroczystość z udziałem dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i pracowników administracji, emerytowanych nauczycieli, młodzieży szkolnej oraz wielu gości. Były nagrody, życzenia, gratulacje oraz koncert w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego – absolwenta I LO w Wejherowie.
Uczestnicy jubileuszu obejrzeli też ciekawy film o szkole, w którym z sentymentem o licealnych latach wypowiadali się m.in. profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku Marek Rocławski i rektor Akademii Wychowania i Sportu w Gdańsku prof. Waldemar Moska, absolwenci „Sobieskiego”. Wśród obecnych na sali absolwentów znalazła się m.in. znana himalaistka Kinga Baranowska.
Początki liceum sięgają 1857 roku. Utworzono wówczas Królewskie Katolickie Progimnazjum w Wejherowie, które po kilku latach uzyskało status gimnazjum. Po kolejnych latach szkoła przekształciła się w Liceum Ogólnokształcące.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.