Międzynarodowe spotkania młodzieży

Warsztaty taneczne, dramowe i muzyczne

Ćwiczenie języka angielskiego, zajęcia artystyczne m.in. na temat ratowania środowiska wobec zmian klimatycznych, a do tego zawieranie nowych znajomości i przyjaźni – tak wyglądały międzynarodowe warsztaty młodzieży z Wejherowa, Danii i Litwy.

Uczestnicy międzynarodowych warsztatów na wejherowskim rynku.
Uczestnicy międzynarodowych warsztatów na wejherowskim rynku.

W dniach 23-29 września br. uczniowie klas gimnazjalnych Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie razem z rówieśnikami ze szkół z Nykøbing Falster w Danii i Kłajpedy z Litwy brali udział w warsztatach tanecznych, dramowych i muzycznych. Efekty pracy zaprezentowali w czasie trzech pokazów – przed młodzieżą z wejherowskiej „Ósemki” oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie, a także w Domu Kultury w Redzie.
Uczniowie pokazali, że sztuką można się bawić, ale także zwrócili uwagę na odpowiedzialność każdego z nas za stan środowiska i konieczność działania na jego korzyść. Była to kolejna międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach projektu „Exchange for all – Let’s do it” – South Baltic Initiatives to Stop Climate Change.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.