Agata wicemistrzynią Polski

Judo. Pierwszy mistrzowski medal dla wejherowianki

Wejherowianka trenująca w UKS Team Dragon Wejherowo i reprezentująca KS AZS-AWFiS Gdańsk wywalczyła w pięknym stylu srebrny medal Mistrzostw Polski Młodziczek w Judo.

Agata jako pierwsza wejherowianka może się poszczycić medalem z Mistrzostw Polski w Judo i jednym z niewielu medali zdobytych w naszym powiecie w dyscyplinie rozgrywanej na igrzyskach olimpijskich.
Agata najpierw zdobyła srebrny medal międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, a następnie wywalczyła 7 miejsce w kat 44kg w Warsaw Judo Open, jednym z najmocniejszych turniejów na świecie(1800 zawodników z 31 państw).
W Mistrzostw Polski Młodziczek Agata wygrała wszystkie walki eliminacyjne przed czasem, a w walce półfinałowej pokonała znajdującą się wyżej w rankingu PZJudo zawodniczkę. W finale musiała jednak uznać wyższość zawodniczki Gwardii Koszalin.
Judo w Wejherowie można trenować już od najmłodszych lat w klubie UKS Team Dragon Wejherowo do czego namawiają trenerzy: www.judodragon.pl i zapraszają na zajęcia.