Pancernik Gustaw uczy dzieci bezpiecznej jazdy

Policjanci ruchu drogowego wejherowskiej komendy prowadzili działania profilaktyczne, dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci w przeznaczonych do tego urządzeniach. Podczas tej akcji mundurowi rozdawali maskotki – pancerniki tym maluchom, które siedziały zapięte w pasy bezpieczeństwa w odpowiednich fotelikach. 

– Działania prowadzone są w ramach kolejnej edycji kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”, której organizatorem jest Instytut Transportu Samochodowego – informuje asp. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Policji w Wejherowie. – Głównym przesłaniem tej prewencyjnej kampanii jest przekonanie dzieci w wieku 4- 12 lat i ich rodziców do prawidłowego stosowania urządzeń do przewożenia najmłodszych podczas każdej podróży.

Asp. Anetta Potrykus poczas jednego z wielu spotkań z dziećmi informuje je o zasadach bezpieczeństwa.
Asp. Anetta Potrykus poczas jednego z wielu spotkań z dziećmi informuje je o zasadach bezpieczeństwa.

Podobnie jak w poprzednich latach, bohaterem kampanii jest Pancernik Gustaw, którego maskotkę będą otrzymywać prawidłowo przewożone dzieci, podczas działań , które będą prowadzone na terenie powiatu wejherowskiego.

Dzieciom, siedzącym w fotelikach z zapiętymi pasami, policjanci wręczali maskotki - pancerniki.
Dzieciom, siedzącym w fotelikach z zapiętymi pasami, policjanci wręczali maskotki – pancerniki.

Pancernika Gustawa – bohatera kampanii dzieci mogą zobaczyć również na bilbordach, w spotach oraz plakatach przypominających o bezpiecznej jeździe samochodem. Ważne informacje można też znaleźć na stronie internetowej www.klubpancernika.pl, która adresowana jest głównie do dzieci ale też do rodziców i nauczycieli.
Kampania została sfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach pomocy technicznej Programu Infrastruktura i Środowisko.
O bezpiecznym podróżowaniu w fotelikach policjanci informują również najmłodszych mieszkańców powiatu wejherowskiego podczas ich wizyt na Komendzie Policji w Wejherowie. To dobra okazja, aby przekazać dzieciom m.in. te ważne informacje.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.