Kolory miasta

Spektakl ekologiczny

Zanieczyszczenie powietrza, smog, segregacja odpadów i recykling były tematem spektaklu ekologicznego „Kolory Miasta” wystawionego na deskach Filharmonii Kaszubskiej. Trzy spektakle zorganizowane przez Wydział Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wejherowie obejrzało ponad tysiąc uczniów z wejherowskich szkół.

Spektakl ekologiczny przygotował Teatr Kultureska dla dzieci z klas I-III z siedmiu wejherowskich szkół podstawowych, które wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017” – Szkoły Podstawowej nr 5, 6, 9 i 11, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1, Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących.
„Kolory Miasta” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę uczył, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Zaznajomił dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości.
Dzieci miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznały pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi. Dzięki tej propozycji tak ważne tematy jak segregacja odpadów, zanieczyszczenie powietrza, czy też problem hałasu zostaną w łatwy i przystępny sposób przekazane nawet najmłodszym widzom.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.