Jak dojechać autobusem na cmentarze

Komunikat o kursowaniu komunikacji miejskiej w Wejherowie od 28 października do 2 listopada 2017 r.

1. W dniach od 28 października do 1 listopada 2017 roku dodatkowo zostanie uruchomiona linia „D” na trasie Osiedle Przemysłowa – Cmentarz.

Linia będzie kursowała w godzinach od 9:00 do 17:00 z częstotliwością co 90 minut. Autobus będzie odjeżdżał z przystanku na ul Przemysłowej „Rogali” – wiata MZK – i na trasie przejazdu do Cmentarza będzie się zatrzymywał na przystankach „Gulgowskiego n/ż”, „Graniczna”, „Ofiar Piaśnicy”, ”Chopina”, ”Kochanowskiego”, „Pomorska”, „Prusa – Szkoła”, „Necla”, „Rybacka”.

2. W dniu 1 listopada 2017 r. komunikacja będzie kursowała zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w niedziele i dni świąteczne oraz uruchomione zostaną do wejherowskiego Cmentarza przy ul. Roszczynialskiego od godz. 8:00 dodatkowo linie :
„A” Wejherowo Dworzec PKP – Cmentarz

„C” Osiedle Kaszubskie – Cmentarz

„D“ Osiedle Przemysłowa – Cmentarz

3. W dniu 2 listopada 2017 r. (czwartek) – komunikacja będzie kursowała zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w dni powszednie.
Dodatkowo – po zakończeniu popołudniowej MSZY ŚWIĘTEJ na starym Cmentarzu przy ul. 3 Maja – przed bramę Cmentarza przy ulicy Sportowej zostaną podstawione autobusy niskopodłogowe z oznakowaniem linii nr 2 i 3, które następnie włączą się w trasy tych linii w kierunku Szpitala i Odrębnej.

W dniu 1 listopada dodatkowy punkt sprzedaży papierowych biletów jednorazowych uruchomiony zostanie tylko przy wejherowskim Cmentarzu.
Pasażerowie mający zamiar zakupić bilet w autobusie u kierowcy proszeni są o posiadanie odliczonej kwoty pieniędzy.
Przypominamy, że na wszystkich wejherowskich liniach autobusowych zapłatę za przejazd dokonywać można za pomocą Kart elektronicznych, a jednoprzejazdowy bilet elektroniczny jest tańszy od biletu papierowego.
Przypominamy również, że na wszystkich wejherowskich liniach autobusowych obowiązują również ważne bilety Taryfy Metropolitalnej.
Pasażerów uprzejmie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zaleceń służby Nadzoru Ruchu MZK Wejherowo, a kierowców o zwracanie uwagi na zmienione w tym okresie oznakowanie drogowe i wydawane przez Policję i Straż Miejską polecenia.
Szczegółowe informacje u Dyspozytora pod nr telefonu 58 572 29 33 i na stronie
www.mzkwejherowo.pl.

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o.

Warto dodać, że w Redzie, dla wygodnego dojazdu lub powrotu z redzkiego cmentarza od 28 października do 1 listopada br. linię 17 obsługiwać będzie autobus 12-metrowy, a w dniu 1 listopada dodatkowo włączony do obsługi linii 17 zostanie drugi autobus 12-metrowy.
W dniu 1 listopada autobusy będą jeździły wg rozkładu świątecznego.

Pozostałe linie w Redzie kursują be zmian.

Na wszystkich liniach autobusowych MZK Wejherowo obowiązują ważne bilety Taryfy MZK Wejherowo lub Taryfy Metropolitalnej.

Uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych bez zmian.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.