Nowy zastępca prezydenta

Arkadiusz Kraszkiewicz objął stanowisko

O tej nominacji pisaliśmy przed miesiącem, ale niedawno prezydent Krzysztof Hildebrandt oficjalnie powołał Arkadiusza Kraszkiewicza na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta Wejherowa ds. społecznych i ekonomicznych.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt wręczył nominację Arkadiuszowi Karszkiewiczowi i pogratulował swojemu pierwszemu zastępcy objęcia nowego stanowiska.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt wręczył nominację Arkadiuszowi Karszkiewiczowi i pogratulował swojemu pierwszemu zastępcy objęcia nowego stanowiska.

Powody tej decyzji Krzysztof Hildebrandt wyjaśnił na konferencji prasowej w ratuszu.
– Jednymi z najważniejszych zagadnień w funkcjonowaniu samorządu są sprawy finansowe, coraz większą rolę w zarządzaniu miastem odgrywają także organizacje i stowarzyszenia pozarządowe – przypomniał prezydent Wejherowa. – Pan Arkadiusz Kraszkiewicz ma ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie ekonomii, finansów oraz księgowości. Przez wiele lat zajmował się wejherowskim budżetem i sprawami finansów, a poza tym posiada wrażliwość społeczną. Te umiejętności będą bardzo pomocne w pracy zastępcy prezydenta – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, które wręczył akt powołania na nowe stanowisko Arkadiuszowi Kraszkiewiczowi.
Pierwszy zastępca prezydenta Wejherowa pracuje w wejherowskim Urzędzie Miejskim od 2003 roku. W Wydziale Finansowym UM był referentem, podinspektorem, inspektorem i zastępcą kierownika. Od 2009 r. pełnił funkcję skarbnika miasta Wejherowa, będąc najmłodszym skarbnikiem miasta w województwie pomorskim i jednym z najmłodszych Polsce.
W trakcie pracy w Urzędzie Miejskim, Arkadiusz Kraszkiewicz podnosił kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach z zakresu finansów publicznych. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Komisji Finansów Związku Miast Polskich.
Co ciekawe, mimo wielu obowiązków A. Kraszkiewicz znajdywał czas na działalność społeczną. Był członkiem i prezesem Chóru Mieszanego Cantores Veiherovienses oraz współzałożycielem i członkiem Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerata Musicale.

Imponujące wykształcenie

Arkadiusz Kraszkiewicz jest wejherowianinem, absolwentem Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, rachunkowość i finanse na Uniwersytecie Gdańskim, zarządzanie oświatą oraz negocjacje i mediacje na Uniwersytecie Warszawskim.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.