Zielone miasto

Nasze miasto pięknieje z roku na rok nie tylko dzięki inicjatywom i przedsięwzięciom, podejmowanym przez władze Wejherowa. Jest coraz piękniejsze również dzięki mieszkańcom, którzy dbają o swoje posesje, budynki, balkony. Tę prawdę podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który niedawno po raz piętnasty nagrodził laureatów konkursu na najbardziej ukwiecony i zazieleniony balkon, okno lub ogród na terenie Wejherowa. 

 

Wspólne zdjęcie lauretaów tegorocznego konkursu, członków komisji konkursowej i przedstawicieli władz miasta.
Wspólne zdjęcie lauretaów tegorocznego konkursu, członków komisji konkursowej i przedstawicieli władz miasta.

– Piękne ogrody i balkony, o które Państwo z taką troskliwością i pomysłowością dbacie, tworzą klimat naszego miasta – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Jeżeli wszyscy będziemy dbać o swoje otoczenie tak jak Wy, będzie to miasto zieleni, pełne pięknych zakątków – takie ma być nasze miasto.
Pierwsze miejsce w kategorii balkony, okna w domach jedno- i wielorodzinnych przyznano Krystynie Iwanowskiej, drugie – Irenie Niżnik, a trzecie – Jadwidze Gut. Wyróżnienie otrzymała Hanna Domańska i Brygida Czajkowska.
Za najpiękniejszy ogród w Wejherowie komisja konkursowa uznała ogród Marii Łuczak, drugie miejsce zajął ogród Kingi Szostak, a trzecie – Katarzyny Bieszk.
Wyróżniono ogrody Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Dąbrowskiego 5 i ogród Elżbiety Poczan.
W kategorii ogrodów działkowych pierwsze miejsce zajęła Iwona Stalko, drugie – Elżbieta Kriger, a trzecie – Jadwiga Paździerska. Wyróżnienie otrzymały Irena Formella i Irena Rozmus.
Jak mówi przewodnicząca Komisji Konkursowej, radna Teresa Patsidis, każdego roku mieszkańcy zaskakują wyrafinowanym smakiem, pomysłami, różnorodnością i estetyką.
Wszyscy laureaci przyznają, że zadbane ogrody czy balkony to efekt ich wielogodzinnej i systematycznej pracy, jednak przynoszącej wiele przyjemności i satysfakcji. To jednocześnie praca i relaks na świeżym powietrzu.
– Moi goście, którzy zwiedzają Wejherowo są pod wrażeniem zwłaszcza parku – powiedziała na spotkaniu w urzędzie jedna z laureatek konkursu. – Kiedy widzimy, jak prezydent dba o to miasto, my mieszkańcy także się o to staramy.

MD.

Komisja oceniała

Ogrody, działki i balkony oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Teresa Patsidis, Dorota Grochalska, Leszek Miś, Roman Górecki, Gabriela Wańdoch, Jacek Thiel, Natalia Borkowska-Mudlaff i Tacjana Bielawa.
Laureatom gratulacje składali także zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz oraz sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.