Przegląd Pieśni Seniora

Dużo śpiewu, muzyki i dużo radości!

Wspaniała atmosfera towarzyszyła niedzielnemu spotkaniu w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wykonawcy i widzowie bawili się znakomicie, śpiewając razem znane pieśni i piosenki. Tak wyglądał I Przegląd Pieśni Seniora w Wejherowie.

Przegląd został zorganizowany przez Muzeum oraz Stowarzyszenie Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Seniorów „Żyj godnie” w Wejherowie. Wystąpili soliści oraz zespoły, prezentując po dwa lub trzy utwory. Wszyscy byli życzliwie przyjęci przez publiczność oraz jurorów: Zofię Kamińską, Tomasza Fopke i Ryszarda Borysionka.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, ale najważniejsza była dobra zabawa, radość ze wspólnego śpiewania i atmosfera, której pozazdrościć może niejedna impreza kulturalna.
– Ogromnie się cieszę, że to wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – mówi Jacek Drewa, pomysłodawca przeglądu, wiceprezes Stowarzyszenia „Żyj Godnie”. – Muzyka stanowi nieprzebrane źródło bogatych wartości kształcących i wychowawczych, a zespoły amatorskie są jednym z najbardziej wiarygodnych sprawdzianów poziomu kultury muzycznej społeczeństwa.

Nagrody otrzymali:

1. Wacław Harasim – za swobodę wykonania wokalnego
2. Stanisław Kiedrowicz – za umiejętność łączenia śpiewu z graniem na skrzypcach
3. Marian Musiatowicz – za osobowość sceniczną
4. Zespół: Brunon Szpica z rodziną (na zdjęciu u góry)
– za grupowe muzykowanie przy wtórze harmonii
5. KGW Bolszewo – za śpiew w języku kaszubskim
6. Grupa Wsparcia „Żyj Godnie” – za radość wspólnego muzykowania
7. Grupa „Harmonia” – za prawdziwie męskie muzykowanie
8. Zespół „Brokat” – za rodzinną pasję muzyczną

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.