Powstanie nowy dom

Na ul. Iwaszkiewicza nie ma już śladu po parterowym budynku komunalnym, w którym w styczniu br. wybuchł pożar. Pod koniec lipca przeprowadzono rozbiórkę konstrukcji, które pozostały po spalonym domu.

 

Ekipy specjalistycznej firmy PTHU JAGAN z Rumi usunęły wszystko tak skutecznie, że po obiekcie nie zostało ani śladu, a pusty plac czeka na ekipy budowlane. Zgodnie z planami władz miasta ma tu powstać nowy budynek komunalny, większy od poprzedniego.
Na przeszkodzie do rozpoczęcia budowy stoi firma ubezpieczeniowa, która nie przekazała miastu całej sumy odszkodowania. Jak informowalismy niedawno („Pulsu Wejherowa” nr14/29 z 19 lipca br.), sprawa trafiła do sądu.
– Mam nadzieję, że sąd rozstrzygnie na naszą korzyść sprawę, którą wnieśliśmy przeciwko firmie PZU, ubezpieczającej nieruchomość – informował w lipcu br. dyrektor Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Stanisław Makles. – Kiedy otrzymamy pozwolenie na budowę oraz pieniądze w ramach odszkodowania, będziemy mogli przystąpić do budowy nowego domu.
A będzie to zupełnie inny budynek. Przygotowano bowiem dokumentację na budowę czteropiętrowego domu komunalnego z 64 mieszkalniami. Na parterze znajdą się m.in. mieszkania, przystosowane dla niepełnoprawnych. Teren wokół nieruchomości zostanie zagospodarowany. Znajdą się na nim m.in. parkingi.
Rodziny poszkodowane w pożarze będą miały pierwszeństwo w wyborze lokalu. Pozostałe 56 mieszkań zostanie przekazane osobom oczekującym na mieszkanie komunalne, na podstawie decyzji Komisji Mieszkaniowej i Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.