Witamy w Wejherowie

Jedna z naszych Czytelniczek ubolewa, że na granicy Wejherowa od strony Bolszewa brakuje elementów, które witałyby zmotoryzowanych gości i osoby przejeżdżające przez miasto.

– W innych miastach ustawione są tablice o treści „Witamy w …”, można zobaczyć herb lub inne ozdobne elementy, które informują, gdzie się znaleźliśmy – mówi wieloletnia wejherowianka. – Z drugiej strony Wejherowa, w Śmiechowie jest przynajmniej herb z kwiatów, a od zachodu nie ma nic. Moim zdaniem Rondo Solidarności byłoby dobrym miejscem na takie elementy.
Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta, planuje się ustawienie tzw. witacza od strony Bolszewa, ale na razie trwa procedura związana z wykupem odpowiedniego terenu pod taki obiekt. Przepisy nie pozwalają na ustawianie różnych elementów w dowolnych miejscach, natomiast Rondo Solidarności nie jest terenem miejskim. Należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Przy wjeździe do Wejherowa znajduje się tablica z nazwą miasta, a także tablica, informująca o atrakcjach turystycznych. Zmotoryzowani przybysze nie są więc pozbawieni informacji, gdzie się znajdują i co mogą w mieście zobaczyć.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.