Od malowania po docieplanie

Trwają wakacyjne remonty w wejherowskich szkołach. Niemal w każdej placówce latem prowadzone są prace, związane z odnowieniem pomieszczeń i usuwaniem uszkodzeń. W niektórych szkołach zakres prac jest dużo większy. Tak jest w gminnych zespołach szkół nr 2 i 3 w Wejherowie, gdzie realizowane są projekty termomodernizacji.

 

W Zespole Szkół nr 3, czyli popularnej „ósemce” w ramach wspomnianego projektu wymieniana jest stolarka okienna i drzwiowa, a także modernizowana sieć centralnego ogrzewania. Budynek szkoły (ściany i stropodach) będzie też docieplony. Niezależnie od tych prac, na sąsiadującym ze szkołą basenie latem prowadzone są prace konserwacyjne.
Dodatkowo w tej placówce prowadzony jest remont podłogi w dużej sali sportowej, a także szatni i zaplecza dla pracowników w bloku sportowycm. Trwa także remont dwóch sal lekcyjnych.
Docieplenie budynku, wymiana okien i drzwi, przebudowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania, a także malowanie sal dydaktycznych – taki zakres prac realizowany jest w Zespole Szkół nr 2, a więc w Szkole Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 4.

BĘDZIE CIEPLEJ I OSZCZĘDNIEJ
– Termomodernizacja szkół pozwala obniżyć straty ciepła w placówkach, a tym samym zracjonalizować poziom zużywanej energii – mówi zastępca prezydenta Wejherowa, Bogdan Tokłowicz. – Dzięki temu od 2013 roku zmniejszymy koszty utrzymania obiektów oświatowych, a przy okazji poprawi się estetyka budynków oświatowych, które otrzymają nową elewację.
Myślę, że docenią to wszyscy pracownicy oświaty i uczniowie. Oby to służyło im jak najdłużej, bo nie wiadomo kiedy takie pieniądze zostaną ponownie przeznaczone na modernizację placówek oświatowych – dodaje prezydent Tokłowicz.

 

W Szkole Podstawowej nr 9, którą tego lata odwiedzał wiceprezydent Bogdan Tokłowicz, odbywało sie malowanie sal dydaktycznych na pierwszym piętrze.
W Szkole Podstawowej nr 9, którą tego lata odwiedzał wiceprezydent Bogdan Tokłowicz, odbywało sie malowanie sal dydaktycznych na pierwszym piętrze.

PIĘĆ SZKÓŁ
Projekt realizowany z dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007/2013) zakłada przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji pięciu obiektów oświatowych w Wejherowie i dwóch w Redzie. Liderem projektu jest Wejherowo, zaś partnerem miasto Reda.
W 2010 roku inwestycja przeprowadzona była w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Śmiechowskiej, a w 2011 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 na os. Kaszubskim.

Nowa elewacja pojawiła się już na docieplonych ścianach Zespołu Szkół nr 3.
Nowa elewacja pojawiła się już na docieplonych ścianach Zespołu Szkół nr 3.

Elekroniczne tablice
W 2013 roku projektem termomodernizacji zostanie objęta Szkoła Podstawowa nr 9.
Od początku wakacji w tej placówce na Osiedlu Tysiąclecia odbywa się malowanie kilku klas, a także modernizacja instalacji elektrycznej.
W czterech odnowionych klasach zostaną zamontowane nowoczesne tablie interaktywne.

Nowa elewacja pojawiła się już na docieplonych ścianach Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie Śmiechowie.
Nowa elewacja pojawiła się już na docieplonych ścianach Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie Śmiechowie.

WIĘCEJ BOISK
Z kolei w Zespole Szkół nr 1 kontynuowana jest budowa kompleksu boisk. Odbywa się także remont czterech sal, polegający na malowaniu , wymianie podłogi oraz instalacji elektrycznej
– Obok wspomnianych termomodernizacji szkół, w okresie wakacyjnym realizowane są bieżące zadania remontowe w szkołach, które zapisane są w planach dyrektorów szkół i zaleceniach organów kontrolnych np. sanepidu – dodaje prezydent Bogdan Tokłowicz.- Takie prace prowadzone są m.in. w Gimnazjum nr 1. Łącznie na remonty szkół gminnych wydamy w tym roku ponad 4 mln zł.

NOWE SCHODY W LICEUM
Dodajmy, ze prace remontowe trwają też w placówkach powiatowych. Wakacyjny remont prowadzony jest m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Wejherowskie I LO im. Króla Jana III Sobieskiego otrzyma nowe posadzki w holu oraz nową nawierzchnię schodów, które były już bardzo wyeksploatowane
Z kolei w „Elektryku”, czyli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 trwają prace remontowe na dachu starego gmachu tej placówki.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.