Fascynujące miejskie legendy

Wiele ciekawych, choć niepotwierdzonych informacji na temat Wejherowa można dowiedzieć podczas wycieczek, zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Okazało się, że w naszym mieście nie brakuje fascynujących legend.

 

Legendy miejskie zaciekawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych mieszkańców.     Więcej zdjęć w Galerii na stronie internetowej:  www.pulswejherowa.pl
Legendy miejskie zaciekawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych mieszkańców. Więcej zdjęć w Galerii na stronie internetowej: www.pulswejherowa.pl

W miniony piątek grupę zainteresowanych legendami miejskimi wejherowian oprowadzała po mieście Agnieszka Łebska, licencjonowany pilot wycieczek.
Trasa spaceru zaczęła się od dworca PKP w Wejherowie i prowadziła w okolicę Villi Musica, mającej piękną, ale trgaiczną historię. Po drodze pani Agnieszka opowiadała m.in. o domu przy ul. Granicznej, w którym straszy oraz o okrytej złą sławą (i podobno też złą energią) Diabelnej Górze. Przekazała również fascynującą „podziemną” historię Wejherowa. Podobno pod miastem ciągną się tunele, łączące m.in. stare kościoły, pałac i kalwarię. Czy to prawda? Nie wiadomo, ale z pewnością jest to możliwe.

Legendy miejskie mozna posłuchać podczas kolejnych wycieczek pieszych, odbywających się w następne wakacyjne piątki, 17, 24 i 31 sierpnia. Zbiórka zawsze o godz. 11.00 przed wejściem na Dworzec Główny PKP. Każda wyprawa trwa niecałą godzinę.
Więcej informacji pod numerem 58 677 65 77.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.