Budżet Obywatelski

Głosowanie do 2 października

Do 2 października wejherowianie mogą głosować na wybrane projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas konferencji prasowej w wejherowskim ratuszu, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt zachęcał wejherowian do głosowania.

– W trzeciej edycji przeznaczamy na Budżet Obywatelski milion złotych. 950 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na realizację projektów inwestycyjnych, a 50 tysięcy na projekty nieinwestycyjne, czyli miękkie – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt. – W tym roku włączamy się do Metropolitalnego Budżetu Obywatelskiego, który w tym samym czasie będzie realizowany m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni oraz innych miejscowościach z okolic Trójmiasta. Zachęcam zatem do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta i głosowania na wybrane projekty.
W trzecim Wejherowskim Budżecie Obywatelskim głosować będziemy na 22 projekty – 17 inwestycyjnych i 5 nieinwestycyjnych.
O wyborze projektów do realizacji decydować możemy do 2 października br. Wszystkie projekty są opublikowane na stronie: www.wejherowo.pl/budzetobywatelski.
– Podobnie jak w poprzednich edycjach, głosować może osoba, która ukończyła 16 rok życia i mieszka w Wejherowie – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, członek komisji ds. Budżetu Obywatelskiego. – Zagłosować można tylko jeden projekt.
Bogusław Suwara, sekretarz miasta, przypomniał, że głosowanie będzie odbywało się elektronicznie na stronie internetowej miasta: www.wejherowo.pl, a także tradycyjnie (papierowo) w wybranych punktach miasta (lista poniżej).

Gdzie głosować:

• w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Wejherowie, ul. 12 Marca 195 (czynny w poniedziałek w godz. 7:30-17:00, wtorek-piątek w godz. 7.30 – 15.30)
• Ratuszu przy pl. Jakuba Wejhera 8 (czynny w poniedziałek-piątek w godz. 7:30-15:30)
• Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskie Centrum Kultury, ul. Sobieskiego 255 (w godzinach pracy placówki)
• Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Kaszubska 14 (w godzinach pracy placówki)
• Krytej Pływalni przy Zespole Szkół nr 3, ul. Nanicka 22 (w godzinach pracy pływalni)
• Szkole Podstawowej nr 5, ul. Gdańska 30 (w godzinach pracy placówki)
• Szkole Podstawowej nr 9, Osiedle 1000-lecia PP 15 (w godzinach pracy placówki)
Pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego należy kierować pod tel. 58 677 70 00 lub adres elektroniczny: budzetobywatelski@wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.