Będzie boisko

Na ulicy Sikorskiego w Śmiechowie

W miniony poniedziałek prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wraz ze współpracownikami przekazał prezesowi spółki ZUK – Romanowi Czerwińskiemu dokumentację i plac pod budowę pełnowymiarowego boiska przy ul. Sikorskiego.

Parafrazując piosenkę grupy Golec uOrkiestra, można by powiedzieć: tu na razie jest ściernisko, ale będzie prawdziwe boisko!
Parafrazując piosenkę grupy Golec uOrkiestra, można by powiedzieć: tu na razie jest ściernisko, ale będzie prawdziwe boisko!

Inwestycja będzie realizacją jednego ze zwycięskich projektów Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Boisko docelowo ma być przystosowane do rozgrywek ligowych. Projekt zakłada m.in. budowę boiska, trybuny i zaplecza socjalnego.
Jak informuje Roman Czerwiński, prezes Zakładu Usług Komunalnych – wykonawcy inwestycji, w pierwszym etapie prace będą polegały na przygotowaniu terenu pod budowę.
W ramach Budżetu Obywatelskiego realizowany będzie wkrótce również inny podobny projekt. Boisko powstanie także przy SP nr 8, w ramach projektu „Aktywna Nanicka: tenis-siatka-kosz”. Więcej na stronie 4.

Krzysztof Hildebrandt,
prezydent Wejherowa
– W ramach budżetu obywatelskiego została przygotowana dokumentacja techniczna inwestycji. Przygotowany zostanie też teren do przyszłej inwestycji. Kolejne etapy są jednak kosztowne. W związku z tym, inwestycja musi przejść do budżetu miejskiego.
Razem z przedstawicielami Komisji Sportu Rady Miasta doszliśmy do wniosku, że komisja będzie starała się o pozyskanie środków zewnętrznych – z ministerstwa sportu, a pozostała kwota zostanie zabezpieczona w budżecie miasta. Taki montaż finansowy pozwoli na realizację tej inwestycji w cyklu trzyletnim.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.