Beksiński

W Galerii Filharmonii

29 września o godz. 18.00 w Galerii Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie otwarta zostanie interesująca wystawa „Beksiński Nieznany”, prezentująca głównie fotografie.

Zobaczymy różnorodne prace, od fotografii malarskiej, poprzez fotografię quasi reporterską, abstrakcyjną po kreacyjną. Część fotograficzną wystawy kończy fotografia drastyczna oraz zestawy zdjęć tworzące opowieści. Zaprezentowane zostaną również fotomontaże z lat 1997-2000, wykonane przy pomocy technik komputerowych.
Wystawie towarzyszą wykłady biograficzne, poświęcone artyście prowadzone przez Fundację Beksiński oraz pokazy kilku filmów dokumentalnych.
Wystawę można oglądać w Galerii Filharmonii Kaszubskiej od 29 września do 10 października (Finisaż) w godzinach otwarcia placówki.
Wstęp wolny.

Zdzisław Beksiński (1929-2005) – to jeden z najznakomitszych polskich artystów tworzących w XX w. Ukończył architekturę na Politechnice Krakowskiej. Działalność artystyczną rozpoczął na początku lat 50. jako fotografik, potem zajął się rysunkiem i malarstwem.
W latach 70. i 80. stał się popularny zarówno w kraju, jak i za granicą. Wówczas też ukształtował się jego charakterystyczny, wizyjny sposób obrazowania, nazywany realizmem fantastycznym. Jego obrazy pokazywane były w prestiżowych galeriach we Francji, w Niemczech, Włoszech czy Japonii.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.