Zabawa i integracja

Dwa tygodnie wspaniałej zabawy i ciekawych zajęć zorganizował dzieciom z Osiedla Sucharskiego wejherowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, przy wsparciu Urzędu Miasta. Na zakończenie wakacyjnej akcji, w ostatni piątek 10 sierpnia odbyła się impreza na osiedlowym placu rekreacyjnym.

 

Więcej zdjęć z tej imprezy można zobaczyć w Galerii   na stronie:  www.pulswejherowa.pl
Więcej zdjęć z tej imprezy można zobaczyć w Galerii na stronie: www.pulswejherowa.pl

Wakacyjna Wioska Tematyczna to część projektu, realizowanego przez Ośrodek w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
– Tym razem chodziło o zaktywizowanie społeczności lokalnej i integrację – mówi Ewa Kłosowska, dyrektor MOPS. – Zależy nam, by mieszkańcy ulic, osiedli, dzielnic poznawali się nawzajem, razem robili różne fajne rzeczy, uczyli się współpracy. Wybraliśmy osiedle Sucharskiego ze względu na różnorodność – tu są rodziny z bloków, działek, domków jednorodzinnych, z mieszkań socjalnych i tu – co bardzo ważne – znaleźliśmy otwartą na współpracę Radę Osiedla.

Wioska powstała pod koniec lipca na wspomnianym osiedlu. Mieszkańcy z ul. Kotłowskiego 4 i 4 A skosili trawę, wysprzątali miejsce do codziennych spotkań. Zrobili boisko, wkopali bramki. Dbali o porządek, przygotowywali dla dzieci siedziska, i góry kanapek. Pracowali jako wolontariusze.
– Należą się im ogromne podziękowania – podkreślają pracownicy Mijeskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Codziennie odbywały się tam interesujące zajęcia i wycieczki, takie jak wizyta w Komendzie Policji oraz Straży Pożarnej, nauka piosenek, tańce, poszukiwanie skarbu, konkursy sportowe, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy integracyjne.

Dorośli i dzieci uczyli się udzielać pierwszej pomocy, a także grać na bębnach, odwiedzili studio telewizyjne, a ostatniego dnia pomaszerowali ulicami osiedla na plac zabaw, gdzie zakończono akcję.
Dzieci bawiły się świetnie, m.in. tańcząc i śpiewając hymn wioski. Spotkały się z pięknym i mądrym policyjnym psem, lały wodę ze strażackiego węża.
Były słodycze, napoje i żal, że dwa tygodnie tak szybko minęły.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.