Harpagan

Tym razem w Szemudzie

Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan” to największa impreza na orientację w Polsce. Dwa razy w roku, wiosną i jesienią gromadzi ponad 1000 uczestników. Najbliższy „Harpagan” odbędzie się w Szemudzie w dniach 20-22 października 2017 r.

Podczas rajdu „Harpagan” uczestnicy przemierzają swoje trasy, korzystając z otrzymanych na starcie kolorowych map, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Po odnalezieniu punktu w terenie, trzeba go potwierdzić, zbliżając elektroniczny chip do stacji stojącej przy punkcie.
W piątkowy wieczór, z placu startowego wyruszą uczestnicy, którzy wybiorą trasę pieszą na 100 km oraz mieszaną (pieszo-rowerową) o długości 150 km. W sobotę rano wystartują grupy rowerowe i piesze na różych dystansach. Zakończenie rajdu zaplanowano o godz. 22.00. Najlepsi zawodnicy otrzymają certyfikaty i medale, a spośród wszystkich obecnych uczestników rajdu zostaną rozlosowane cenne nagrody.
Patronat honorowy nad imprezą objęli: marszałek pomorski Mieczysław Struk, starosta wejherowski Gabriela Lisius, wójt gminy Szemud Ryszard Kalkowski oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
Organizatorzy zapraszają!
Informacje i zapisy: http://www.harpagan.pl/rajd/
Strona FB wydarzenia: https://www.facebook.com/harpagan

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.