Będzie surowsza kara?

To nie koniec sprawy zabójstwa Agaty

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wniosła apelację od wyroku sądu i wniosła ponownie o podwyższenie wymiaru kary do 15 lat pozbawienia wolności dla zabójczyni Agaty z Wejherowa.

W pierwszym wyroku sąd w Gdańsku skazał zabójczynię Agaty, jej koleżankę Wiktorię na 11 lat pozbawienia wolności. Odwołanie od wyroku skierowała do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.
Wcześniej prokuratura domagała się wyższego wymiaru. Teraz, zdaniem prokurator, wyrok sądu pierwszej instancji był rażąco niski względem winy skazanej Wiktorii. Oprócz podwyższenia wyroku prokurator wniosła o orzeczenie zadośćuczynienia za doznaną krzywdę poprzez zapłatę na rzecz pokrzywdzonej kwoty 250 000 zł.
Siedemnastoletnia Agata zginęła w nadmorskim parku w Gdańsku Brzeźnie od rany kłutej zadanej nożem. W chwili śmierci Agata była pod wpływem leków psychotropowych oraz leków przeciwbólowych i uspokajających. Śmiertelny cios miała zadać koleżanka Agaty, Wiktoria, która ponoć realizowała prośbę Agaty. Nie ustalono dlaczego Agata postanowiła pożegnać się z doczesnym życiem i to w tak niesamowity sposób.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.