„Powiew Weny”

XII edycja konkursu

Do końca października można przesyłać prace na Wejherowski Konkurs Literacki „Powiew Weny” pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

Motto konkursu brzmi: „Trzecią miłość zaplata się jeszcze mocniej”. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do autorów z woj. pomorskiego. Obowiązują dwie grupy wiekowe: „A” – od 16 do 19 lat oraz „B” – powyżej 20 lat. W grupie wiekowej „B” przewidziane są dwie kategorie: proza i poezja; w grupie wiekowej „A” tylko jedna (można przesłać prozę i poezję).
Prace w kategorii prozy (gatunek dowolny) nie mogą przekraczać 10 stron maszynopisu. W kategorii poezja trzeba przesłać obowiązkowo 3 utwory. Każda osoba może nadesłać na konkurs tylko jedną pracę (w 3 egzemplarzach), oznaczoną godłem, kategorią i grupą wiekową.
Godłem należy podpisać również osobną kopertę z danymi osobowymi (imię i nazwisko, wiek, adres korespondencyjny, telefon, adres e-mail autora). Koperta powinna być zaklejona.
Prace literackie nie mogą być wcześniej nagradzane w innych konkursach ani publikowane.
Prace w maszynopisie i na płytach CD należy przesłać do Miejskiej Biblioteki Publicznej (Wejherowo ul. Kaszubska 14, z dopiskiem „Powiew Weny”) do 31 października 2017 r.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na 17 listopada 2017 r. godz. 17.00.Organizatorzy przewidują nagrody oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej oraz nagrodę Grand Prix. Dla młodzieży przewiduje się nagrody rzeczowe, dla dorosłych – finansowe.
Warunkiem niezbędnym do odbioru nagrody jest obecność na uroczystym ogłoszeniu wyników. W przypadku absencji laureata, jego nagroda zostaje anulowana.
Regulamin dostępny na stronie miasta Wejherowa i stronie internetowej biblioteki

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.