Lipcowy obóz w polskiej Wenecji

Harcerze wejherowskiego Hufca ZHP im. Partyzantów Kaszubskich spędzili część wakacji na obozie żeglarskim w miejscowości Wenecja nad jeziorem Ruda Woda. Lipcowy obóz harcerski odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Wejherowa. Na obóz wyjechało łącznie 140 osób w tym 30 zuchów i 11–osobowa kadra.
Pierwszy etap obozu rozpoczął się już 12 lipca br., kiedy to grupa uczestników wypłynęła pięcioma żaglówkami z Gdańska do miejsca docelowego, którym była Wenecja nad jeziorem Ruda Woda.
15 lipca 21012 trzy autobusy z dzielnymi harcownikami dotarły na miejsce obozu. Pomimo kaprysów pogody, która próbowała pomieszać plany żeglarskie, harcerze nie marnowali czasu.
W chwilach wolnych od pływania poznawali historię Szarych Szeregów (oglądali film i słuchali ujmujących gawęd znawcy historii druha „Rzeźnika”).
Zajęcia programowe były podporządkowanej głównej myśli: „Udział harcerzy w Powstaniu Warszawskim”. W czasie trwania obozu zainscenizowano niektóre akcje Szarych Szeregów.
Kiedy pogoda bywała łaskawsza, każdą chwilę wykorzystywano na to by popływać na żaglówkach (wśród uczestników było 15 nowych żeglarzy, którzy w na początku lipca br. zdobyli patenty żeglarskie) lub wykąpać się na kąpielisku.
Zuchy przeobraziły się w Indian zamieszkujących w wiosce indiańskiej i zapatrzone w swojego szamana „zapewniały” nam słoneczną pogodę.
Pobyt na obozie zakończyła wizyta Neptuna i jak na taką okazję przystało chrzest ,,żółtodziobów”
Uczestnicy obozu wyjechali bogatsi w wiedzę historyczną, pionierską (budowanie chatek, wypalanie naczyń, rozpalanie mokrego ogniska, etc.), a zwłaszcza zintegrowani między drużynami.
W obozie udział wzięły: 8WWDSH, 33WWDH, 70LWDH, 75WWDH, PWDH, zuchy z Wejherowa i Luzina.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.