Harcerze zostali żeglarzami

W lipcu br. grupa harcerzy wejherowskiego Hufca ZHP im. Partyzantów Kaszubskich przeszła szkolenie na obozie żeglarskim w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Wejherowa, siedem osób zdobyło patenty żeglarskie.
Droga do zdobycia żeglarskich szlifów usiana była wieloma trudnościami i ….. kaprysami Neptuna. Pogoda nie rozpieszczała przyszłych adeptów sztuki żeglarskiej, dlatego każdą chwilę, gdy pozwalały na to warunki pogodowe, młodzi zapaleńcy spędzali na wodzie. Pozostały czas wypełniony był wykładami i pracami bosmańskimi umilanymi piosenką harcerska i szantami. Do dyspozycji uczestników były żaglówki typu PUCK, materiały dydaktyczne oraz pełna zaangażowania kadra HOM-u, która w każdej chwili służyła pomocą i dobrą radą.
Ciężka praca i zaangażowanie zaowocowały pomyślnie zdanymi egzaminami, a zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane być może niebawem – w końcu przed nami jeszcze spora część wakacji!
Część uczestników obozu przeszła odpowiednie szkolenie i podeszła do egzaminu na sternika motorowodnego. Oczywiście również z pełnym sukcesem. Gratulujemy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.