Wokół biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie razem z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Gdańsku zorganizowały Międzynarodową Konferencję „Biblioteka Publiczna w XXI wieku”. Do współpracy włączył się Urząd Miejski w Wejherowie i Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.

Do Wejherowa przyjechali bibliotekarze z Pomorza oraz goście z Czech, Słowacji i Serbii, aby w ramach projektu „Na Południe”, finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki, dyskutować o funkcjonowaniu nowoczesnych bibliotek. 
– Mogliśmy wymienić doświadczenia w zakresie form działalności kulturalnej prowadzonej z czytelnikami, a przede wszystkim w rozwoju nowych form czytelnictwa, zwłaszcza udostępniania książek przez internet – powiedziała Danuta Balcerowicz, dyrektor biblioteki w Wejherowie. – To była ciekawa konfrontacja.
Goście odwiedzili bibliotekę Uniwersytetu Gdańskiego, wojewódzką oraz placówkę w Luzinie, wzięli też czynny udział w imprezie plenerowej w Parku Miejskim. W „Dniu Kultury Słowiańskiej” czytano tam fragmenty „Pana Tadeusza” w językach: czeskim, słowackim, serbskim, kaszubskim i polskim, a piękną inscenizację przygotował Teatr „Prawie Lucki” z Luzina. Wystąpili też inni artyści, m.in. wokalistka Weronika Korthals i ludowe zespoły rosyjskie.

AnK.

Niezwykła impreza kulturalna odbyła się w wejherowskim parku ... Na plenerowej scenie przedstawiono fragmenty „Pana Tadeusza”, czytane w językach słowiańskich, m.in. po serbsku i po kaszubsku.
Niezwykła impreza kulturalna odbyła się w wejherowskim parku … Na plenerowej scenie przedstawiono fragmenty „Pana Tadeusza”, czytane w językach słowiańskich, m.in. po serbsku i po kaszubsku.

Zosia i Pan Tadeusz w polonezie.
Zosia i Pan Tadeusz w polonezie.

Młodzi aktorzy i inni widzowie.
Młodzi aktorzy i inni widzowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.