Kajakarze popłynęli z Kniewa do Orla

Piąty spływ rzeką Redą

Popularność turystyki kajakowej rośnie z roku na rok, a bogata infrastruktura wodna w gminie Wejherowo pozwala na organizowanie spływów kajakowych. W sierpniu br. po raz piąty wyruszyli na wodny szlak uczestnicy spływu zorganizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kniewie oraz Salezjańską Fundację ,,Zwiastowanie’’.

W sierpniowej imprezie kajakowej wzięło udział około 50 osób – dorosłych i dzieci. Na długo przed terminem wydarzenia nie było już wolnych miejsc, a organizatorzy ustalali listę rezerwową uczestników.
– Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować spływ dla większej liczby uczestników, tak aby wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z tej formy rekreacji – wyjaśnia Piotr Syrocki, prezes OSP Kniewo.
Trasa spływu od kilku lat pozostaje niezmienna: rzeką Redą z Kniewa w kierunku Orla. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników spływu, poprzez obecność ratowników WOPR oraz strażaków, którzy asekurowali uczestników w niektórych momentach spływu.
Rzeka była spokojna, ale z wartkim nurtem, który pomagał kajakarzom w pokonaniu dystansu. Po niespełna dwóch godzinach uczestnicy dotarli do przystani kajakowej w Orlu, gdzie czekał na nich ciepły posiłek.
Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni, więc udzielał się dobry humor i pozytywna atmosfera. Środki finansowe na realizację spływu zapewniła Gmina Wejherowo.
Michalina Rumpca
Fot. Marek Pałubicki

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.