Dziewczyny najmocniejsze

Kickboxing. Mistrzostwa w Macedonii

W Skopje w Macedonii w Mistrzostwach Europy w kickboxingu WAKO reprezentanci Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino: Zuzanna Kalbarczyk, Paulina Stenka oraz Filip Stark wywalczyli cztery medale.

Zuzanna Kalbarczyk zdobyła brązowy medal w kat. kadetek do 60 kg w formule pointfighting oraz brązowy medal w konkurencji light contact, Paulina Stenka brązowy medal w kat. juniorek do 70 kg w formule light contact oraz kick-light.
Filip Stark dotarł do 1/8 finału w formule pointfighting oraz 1/16 finału w formule light contact w wadze do 74 kg juniorów. W zawodach wzięło ponad 1400 zawodników z 37 krajów. Obowiązki trenera Kadry Narodowej kadetów pełnił wejherowianin Rafała Karcz. Reprezentacja Polski była po Rosji najliczniejszą reprezentacją w turnieju, liczącą prawie 150 osób (zawodnicy oraz kadra trenerska i sędziowie).
Dla Zuzanny Kalbarczyk był to już drugi medal, zdobyty na najbardziej prestiżowych zawodach dla kadetów. Rok wcześniej wywalczyła również brąz na Mistrzostwach Świata w Irlandii. Świetny debiut na tak wielkiej imprezie zaliczyła Paulina Stenka, która w efektownym stylu zapewniła sobie medal w light contact, pokonując bardzo silną Turczynkę, ale uległa Chorwatce. W nowym roku szkolnym trwa już nowy nabór do sekcji kickboxingu w Wejherowie i Luzinie. Informacje na stronie: www.sportwejherowo.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.