Budżet Obywatelski

Głosowanie od poniedziałku

Od 18 września do 2 października br. mieszkańcy Wejherowa będą głosować na projekty, zgłoszone i zakwalifikowane do trzeciej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować będziemy na 22 projekty – 17 inwestycyjnych i 5 nieinwestycyjnych. Wszystkie projekty są opublikowane na stronie  www.wejherowo.pl/budzetobywatelski.

Kwota przeznaczona na realizację projektów w ramach tegorocznego Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi milion złotych, z czego 950 tys. zł na projekty inwestycyjne i 50 tys. na projekty nieinwestycyjne. Maksymalna wartość projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego – 10 tys. zł.
Przypomnijmy, że w głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Wejherowa, którzy ukończyli 16 lat. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy: jeden na projekt inwestycyjny i jeden na projekt nieinwestycyjny.
Głosowanie, podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie odbywało się elektronicznie na stronie internetowej miasta, a także papierowo w wybranych punktach miasta:
• Kancelarii Urzędu Miejskiego w Wejherowie, ul. 12 Marca 195 (czynny w godz. poniedziałek 7:30-17:00, wtorek-piątek. 7.30 – 15.30)
• Ratusz przy ul. Pl. Jakuba Wejhera 8 (czynny w godz. poniedziałek – piątek 7:30-15:30)
• Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury, ul. Sobieskiego 255 (w godzinach pracy placówki)
• Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kaszubska 14 (w godzinach pracy placówki)
• Kryta Pływalnia przy Zespole Szkół nr 3, ul. Nanicka 22 (w godzinach pracy pływalni)
• Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Gdańska 30 (w godzinach pracy placówki)
• Szkoła Podstawowa nr 9, Osiedle 1000- Lecia PP 15 (w godzinach pracy placówki)
Więcej informacji na stronie: www.wejherowo.pl/budzetobywatelski. Pytania dotyczące Budżetu Obywatelskiego należy kierować pod tel. 58 677 70 00 lub adres elektroniczny: budzetobywatelski@wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.