Piosenka francuska i bałkańska

Koncerty w parku miejskim, organizowane latem przez Wejherowskie Centrum Kultury dostarczają miłośnikom muzyki wspaniałych wrażeń. Jednak „wszystko co dobre kiedyś się kończy” i zgodnie z tą znaną maksymą przed nami ostatni koncert Muzycznego Lata.

 

W sierpniu na scenie letniej wystąpiła Krystyna Stańko (na naszych zdjęciach) ze znakomitym koncertem muzyki jazzowej. Jej recital okazał się nie lada gratką nie tylko dla miłośników jazzu.

 

W ostatnią niedzielę w parku wystąpiła grupa Nowak Band, a w programie koncertu znalazły się popularne francuskie piosenki, m.in. kilka utworów z repertuaru Edith Piaf. Lider zespołu, Paweł Nowak zachwycił słuchaczy grą na akordeonie, bez którego trudno sobie wyobrazić muzykę francuską.

 

Przed nami ostatni koncert tegorocznego Muzycznego Lata, który odbędzie się w następną niedzielę 26 sierpnia. Wystąpi ČAČI VORBA – polsko-ukraińska grupa specjalizująca się w żywiołowej mieszance muzyki cygańskiej, karpackiej oraz bałkańskiej, okrzyknięta przez zachodnioeuropejskich krytyków mianem „jednego z najbardziej dynamicznych zespołów folkowych z Europy Wschodniej” ostatniego czasu.

Zespół serwuje słuchaczom akustyczną fuzję muzyki etnicznej, jazzu, nowoczesnej bałkańskiej muzyki weselnej oraz innych gatunków wykonywaną na tradycyjnych akustycznych instrumentach.
Początek jak zwykle o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.