Razem dla rozwoju powiatów

Wejherowianie w Nowym Sączu

Powiaty wejherowski i nowosądecki zadeklarowały wolę współpracy dla wzajemnego rozwoju regionów. 17 sierpnia br. w Starostwie w Nowym Sączu stosowne porozumienie o współpracy podpisali: starosta wejherowski Gabriela Lisius i starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Pozorumienie o wspólpracy samorządów podpisali starostowie: wejherowski - Gabriela Lisius i nowosądecki - Marek Pławiak.
Pozorumienie o wspólpracy samorządów podpisali starostowie: wejherowski – Gabriela Lisius i nowosądecki – Marek Pławiak.

– Znaleźliśmy partnera w południowej części Polski – największy i dynamicznie rozwijający się powiat nowosądecki. Mam nadzieję na długą i owocną współpracę, która w przyszłości przyniesie obopólne korzyści – mówiła starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Oba regiony stanowią atrakcyjny kierunek turystyczny dla gości z kraju i zza granicy. Partnerzy będą współdziałać głównie na rzecz wzajemnej promocji kultury regionalnej i atrakcyjności turystycznej. Współdziałanie w tym zakresie to oczywiście tylko jedna z wielu dziedzin zawiązanej współpracy.
– Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wymieniać doświadczenia i pomysły z władzami powiatu wejherowskiego – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak.
Jak czytamy w treści porozumienia „podstawą współpracy będą bezpośrednie kontakty przedstawicieli władz samorządowych, środowisk gospodarczych, firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także placówek kulturalnych, sportowych oraz jednostek oświatowo-wychowawczych’’.
Podczas wizyty w zaprzyja nionym powiecie, delegacja przedstawicieli Samorządu Powiatu Wejherowskiego poznała najciekawsze zakątki Ziemi Sądeckiej m.in. bogaty w atrakcje Nowy Sącz oraz zabytkowy Stary Sącz z klasztorem Sióstr Klarysek i papieskim ołtarzem. Podziwiano także górskie widoki z platformy w Woli Kroguleckiej.
W programie wizyty było spotkanie z samorządowcami w Muszynie, degustacja wód mineralnych w Krynicy-Zdroju oraz wjazd na Jaworzynę Krynicką.
Powiat Nowosądecki położony jest w województwie małopolskim, a jego siedziba mieści się w Nowym Sączu. Sądecczyzna spełnia wymagania turystów, posiada rozbudowaną bazę turystyczną, a także najnowocześniejszą infrastrukturę sportową i szereg słynnych kurortów sanatoryjnych i uzdrowiskowych.
Podczas zaplanowanej na wrzesień rewizyty w powiecie wejherowskim, przedstawiciele partnerskiego powiatu będą gośćmi specjalnymi XIII Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.