Świetlino najpiękniejszą wsią w powiecie wejherowskim

Chynowie, Lubiatowo i Bolszewo wśród lauretaów

Sołectwo Świetlino w gminie Łęczyce otrzymało tytuł najpiękniejszej wsi w całym powiecie wejherowskim i będzie walczyć o wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim konkursu ,,Piękna Wieś Pomorska’’.

Główną ideą konkursu jest poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.
Jak co roku, podczas finału powiatowych eliminacji konkursu przyznano nagrody w dwóch kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”.
W kategorii ,,Wieś’’ I miejsce zajęło Świetlino (gm. Łęczyce), II miejsce przyznano wsi Chynowie (gm. Gniewino), a na III miejscu uplasowały się ex aequo Lubiatowo (gm. Choczewo) i Bolszewo (gm. Wejherowo).
Wyróżniono także wsie Karczemki (gm. Szemud) i Niepoczołowice (gm. Linia).
Najpiękniejszą zagrodą rolniczą okazała się posesja Ewy i Gustawa Fiedorkiewiczów z Rybna (gm. Gniewino). II miejsce Komisja Konkursowa postanowiła przyznać Annie i Grzegorzowi Kloka ze Zbychowa (gm. Wejherowo), a III miejsce trafiło do Hanny i Wojciecha Heblów ze Strzebielina (gm. Łęczyce). Ponadto doceniona została zagroda należąca do Danuty i Tadeusza Rytlewskich z Choczewa (gm. Choczewo).
Uroczystość poprowadził Jacek Thiel członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego. Sołtysi oraz prywatni właściciele posesji otrzymali z rąk Gabrieli Lisius – starosty wejherowskiego pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.