Mieszkańcy upiększają swoje domy, ogrody, osiedla

Jubileuszowa edycja konkursu

W Wejherowie wręczono nagrody za najładniej ukwiecony balkon, ogród przydomowy oraz działkowy. W tegorocznej jubileuszowej, bo dwudziestej edycji konkursu wzięło udział 35 obiektów, które oceniano w trzech kategoriach.

Na zakończenie jubileuszowej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników. Fot. Urząd Miejski w Wejherowie
Na zakończenie jubileuszowej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników. Fot. Urząd Miejski w Wejherowie

Podczas spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podziękował wszystkim, którzy angażują się w organizację i popularyzację konkursu oraz pogratulował laureatom i wyróżnionym.
Prezydent podkreślił, że finał konkursu odbywa się po raz dwudziesty, a z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej uczestników.
– Wejherowo jest coraz bardziej zielone i ukwiecone. Cieszę się, że nasze miasto postrzegane jest na zewnątrz jako miejsce wyjątkowe, w którym przyroda ma ogromne znaczenie – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt.
Z okazji jubileuszu konkursu, prezydent wraz sekretarzem miasta Bogusławem Suwarą, wręczyli pamiątkowe dyplomy i mini-statuetki Jakuba Wejhera osobom, które najdłużej uczestniczą w konkursie. Otrzymali je: Aniela Bartnicka, Elżbieta i Jana Cichoccy oraz Jan Kraśniewski.
Podziękowanie w postaci albumu o Kalwarii Wejherowskiej z dedykacją prezydenta miasta otrzymała Teresa Patsidis – za wieloletnie przewodniczenie komisji konkursowej.
Z kolei Zarząd Ogrodu Działkowego im. mjr. Sucharskiego wręczył prezydentowi Wejherowa prezent w postaci sporego kosza warzywno-kwiatowego z roślinami i owocami uprawianymi na wejherowskich działkach. To wyraz wdzięczności za włączenie ogródków działkowych do konkursu.Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za uczestnictwo w kwiatowej rywalizacji, a także wydawnictwa o Wejherowie.
Tradycyjnie uczestnicy konkursu dzielili się swoimi opiniami i wrażeniami. Zdobywczyni I miejsca w kategorii balkonu Elżbieta Bocian powiedziała nam, że w konkursie uczestniczy po raz trzeci. Swoje zamiłowanie do ogrodnictwa realizuje na balkonie, co roku dosadzając nowe rośliny.
– W tym roku oprócz kwiatów miałam dużo warzyw. Boki balkonu są porośnięte fasolkami szparagowymi. Na balkonie mam też ogórki, pomidorki i inne drobne warzywa, które na co dzień są mi potrzebne – poinformowała Elżbieta Bocian.

Laureaci konkursu

Kategoria balkony oraz okna w domach jedno- i wielorodzinnych:
I miejsce – Elżbieta Bocian, ul. Necla, II miejsce – Maria Staręga, ul. Stefczyka, III miejsce – Katarzyna Dowgan, ul. Sikorskiego,
Wyróżnienia – Mirosław Haba, ul. Judyckiego, Ewa Ellwart, ul. Rejtana, Stanisław Fras, ul. Necla, Natalia Zelewska, ul. Prusa.

Kategoria ogrody przydomowe:

I miejsce – Bożena Kalisz, ul. Wschodnia, II miejsce – Paweł Kummer, ul. Kaszubska, III miejsce – Stanisław Piastowski, os. Kaszubskie.
Wyróżnienie – Stefania Czerwicka, ul. Ceynowy, Ryszard Muński, ul. ks. P. Skargi.

Kategoria ogrody działkowe:

I miejsce – Maria i Szczepan Domarus, ROD „Cementownia”, II miejsce – Anna Misiopecka-Grzywacz, ROD Sucharskiego oraz Teresa i Feliks Gwóźdź, ROD Sucharskiego, III miejsce – Janusz Ginter, ROD ul. Nadrzeczna oraz Elżbieta Patelczyk, ROD ul. Patoka, wyróżnienie: Joanna Hincke, ROD ul. Patoka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.