Wyśpiewali nagrody

Art’n’Voices laureatem międzynarodowego konkursu we włoskim Arezzo

Założony w Wejherowie zespół wokalny Art’n’Voices znakomicie zaprezentował się podczas odbywającego się w dniach 24-27 sierpnia we Włoszech 65. Międzynarodowego Konkursu Polifonicznego Guido d’Arezzo.

Sukces jest tym cenniejszy, że konkurs ten, noszący imię słynnego średniowiecznego teoretyka i reformatora muzyki – Gwidona z Arezzo, należy do Europejskiego Grand Prix Muzyki. Jest on jednym z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych z wieloletnią tradycją, odznaczającym się bardzo wysokim poziomem artystycznym.
W Arezzo Art’n’Voices zmierzył się z chórami i zespołami wokalnymi z całego świata m.in.: z Portoryko, Chin, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii czy Turcji. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy konkurs, na którym wejherowski zespół po raz pierwszy zaprezentował się w nowym składzie.
Art’n’Voices wyśpiewał sobie sukces, zdobywając dwa drugie miejsca: w kategorii obowiązkowej i w kategorii monograficznej. W tej drugiej, podczas przesłuchań wykonał program w całości złożony z autorskich kompozycji członkini zespołu – Anny Rocławskiej-Musiałczyk, wśród których były m. in. dwa utwory pochodzące z debiutanckiej płyty „Droga Krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej”.
Znalazło się również miejsce na akcent regionalny. Art’n’Voices wykonał parafrazę kaszubskiej kolędy Witosławy Frankowskiej „Bibi, Synkù, bi”, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem zarówno ze strony jury, jak i zgromadzonej publiczności.
Dla sympatyków, którzy śledzą na bieżąco działania zespołu, sukces ten nie jest zaskoczeniem, gdyż w ciągu 6 lat swojej działalności byli oni laureatami wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych.
Art’n’Voices nie zamierza spocząć na laurach. Jak informują na swojej stronie facebookowej śpiewacy, wracają z Włoch zmotywowani do dalszej pracy, a także z nowymi pomysłami na kolejne muzyczne przedsięwzięcia.
Weronika Płomin

Zespół Art’n’Voices wystapił w składzie:
Soprany: Małgorzata Priebe, Anna Godlewska
Alty: Anna Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł
Tenory: Mateusz Warkusz, Szymon Duraj
Basy: Tomasz Chyła, Filip Czajkowski

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.