Będzie przyjemniej i bezpieczniej

Odnowione szkolne sale i sanitariaty

Za kilka dni wejherowscy uczniowie wrócą do estetyczniejszych, wyremontowanych lub odświeżonych pomieszczeń w szkołach i rozpoczną naukę w lepszych warunkach. W placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto, remontowano m.in.: sanitariaty, instalacje elektryczne i sanitarne, malowano ściany, wymieniano podłogi.

Na remonty w wejherowskich szkołach miasto przeznaczyło 750 tys. zł.
– Czas wakacji wykorzystujemy na prace remontowe, służące podniesieniu bezpieczeństwa i estetyki we wszystkich szkołach prowadzonych przez miasto – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, skarbnik Wejherowa. – Po wakacjach wejherowscy uczniowie rozpoczną naukę w odnowionych i przygotowanych szkołach.
Prace prowadzone były w pięciu szkołach podstawowych i w przedszkolu samorządowym. Remontowano m.in. sale lekcyjne, sanitariaty, dachy i korytarze. Wykonano także bieżące prace remontowe w zakresie instalacji sanitarnej i elektrycznej, stolarki okiennej i drzwiowej.
W Szkole Podstawowej nr 5 (na zdjęciach) przeprowadzono remont sali gimnastycznej, gdzie wymieniono podłogę z parkietu na wykładzinę sportową, wymalowano ściany, wymieniono bramki i drabinki gimnastyczne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.