MDP na Śląsku Sport i rekreacja

Wakacyjny obóz

Dwudziestu adeptów ochotniczego ruchu strażackiego z Kniewa i Góry wzięło udział w tygodniowym obozie sportowo-rekreacyjnym w Koniakowie (powiat cieszyński), malowniczej miejscowości położonej u styku trzech granic: polskiej, czeskiej i słowackiej.

Fot. P. Syrocki
Fot. P. Syrocki

Dzięki wycieczkom krajoznawczym, uczestnicy mogli poznać uroki Beskidu Śląskiego i okolic, chętnie wyruszyli na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), aby z wieży widokowej podziwiać panoramę Śląska Cieszyńskiego.
– Staraliśmy się stworzyć dzieciom jak najlepsze, bezpieczne i ciekawe warunki do rekreacji, rozwoju i odpoczynku. Ten wyjazd to nagroda dla najaktywniejszych członków MDP. – mówi kierownik obozu dh Jerzy Sawoniuk. – Zwiedziliśmy m.in. Centrum Pasterskie w Koniakowie, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu czy Muzeum Adama Małysza i skocznię w Wiśle. Atrakcji było co nie miara, pogoda nam sprzyjała i humory dopisywały
Celem wyprawy było też wzbogacenie wiedzy i umiejętności pożarniczych członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także promowanie aktywności fizycznej.
– Dzięki uprzejmości gospodarzy udało się zorganizować festyn strażacki wraz z pokazem sprzętu pożarniczego, będącego na wyposażeniu tutejszej jednostki. Było to cenne doświadczenie, które zaowocowało nawiązaniu współpracy z OSP Koniaków-Centrum, co stanowi dla nas niemały sukces – dodał prezes OSP Kniewo, dh Piotr Syrocki.
Uczestnicy obozu otrzymali na koniec odznaczenia MDP. Organizatorem wyprawy była Ochotnicza Straż Pożarna w Kniewie, a wsparcia finansowego udzieliła Gmina Wejherowo, Powiat Wejherowski oraz dh Jerzy Groth.
Michalina Rumpca

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.