Awanse i podziękowania

Po raz pierwszy powiatowe Święto Policji, obchodzone w Wejherowie 26 lipca, odbyło się na wejherowskim rynku. Oprócz policjantów stawiły się tam rodziny funkcjonariuszy, przyjaciele i znajomi oraz mieszkańcy i turyści, dla których uroczystość była ciekawym wydarzeniem.

Dotąd policjanci spotykali się na uroczystości w Starostwie, a tym razem coroczne święto odbyło się na placu Jakuba Wejhera.
W upalne w południe policjanci z powiatu wejherowskiego odbierali awanse na wyższe stopnie, nagrody oraz wyróżnienia od swoich zwierzchników.
Przyjmowali też gratulacje, życzenia i upominki od przedstawicieli władz samorządowych oraz osób, wspierających policję. Funkcjonariuszom zostały wręczone również odznaczenia państwowe i resortowe.
W uroczystości wziął udział I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Marian Szlinger, a także starosta wejherowski, prezydent  Wejherowa i jego zastępcy, przedstawiciele władz Redy,  wójtowie gmin powiatu wejherowskiego lub ich reprezentanci. Nie zabrakło przedstawicieli innych służb mundurowych, współpracujących z policją.
W uroczystości uczestniczył m.in. duszpasterz policji dziekan ks. prałat Tadeusz Reszka oraz komendant Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej kmdr dypl. Roman Kreft.
Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Lawer podziękował funkcjonariuszom i pracownikom policji za ofiarną i rzetelną służbę na rzecz społeczeństwa, a rodzinom podziękował za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów i stresów związanych z codzienną pracą.
Komendant dziękował też mieszkańcom powiatu wejherowskiego, który czują się współodpowiedzialni za stan bezpieczeństwa i współpracują z policją, a także samorządom za wsparcie, m.in. finansowe.
Mł. insp. K. Lawer poinformował m.in., że w okresie ostatnich dwóch lat o 22 etaty wzrosła liczba policjantów pracujących w służbie patrolowej. Przypomniał, że największym tegorocznym zadaniem było zabezpieczanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, za co należą się funkcjonariuszom specjalne podziękowania.
– Życzę satysfakcji z pracy i tego, żeby nasza służba była doceniana – powiedział komendant K. Lawer. – Życzę wam szczęścia i siły na dalszą służbę.

Mł. insp. Krzysztof Lawer, komendant powiatowy policji, dziękował wejherowskim policjantom za ich służbę społeczeństwu.
Mł. insp. Krzysztof Lawer, komendant powiatowy policji, dziękował wejherowskim policjantom za ich służbę społeczeństwu.

W korpusie oficerskim na stopień podinspektora policji został awansowany Jacek Kielanowski, a na stopień komisarza Jacek Płotka.  Nagrodę pieniężną komendanta wojewódzkiego policji otrzymał asp. sztab. Krzysztof Szczęsny.  Aspirantem sztabowym został Tomasz Zadroga (na zdjęciu powyżej), natomiast na stopień starszego aspiranta awansowali:  Arkadiusz Jop, Anna Konczewska (również na zdjęciu w głębi) oraz Wojciech Naczk. Aspirantami zostali: Krzysztof Kuczuk, Tomasz Lesiński, Bartłomiej Zieliński i Piotr Zalewski.  Wręczono też wiele awansów na stopnie sierżanta sztabowego, starszego sierżanta, sierżanta i starszego posterunkowego. Wyróżniający się w służbie policjanci otrzymali nagrody od samorządów, na terenie którego pracują. Nagrody od prezydenta Wejherowa otrzymali: sierż. szt. Łukasz Okrój, sierż. Mateusz Walkusz i st. post. Mateusz Bogusz - na zdjęciu poniżej.
W korpusie oficerskim na stopień podinspektora policji został awansowany Jacek Kielanowski, a na stopień komisarza Jacek Płotka. Nagrodę pieniężną komendanta wojewódzkiego policji otrzymał asp. sztab. Krzysztof Szczęsny. Aspirantem sztabowym został Tomasz Zadroga (na zdjęciu powyżej), natomiast na stopień starszego aspiranta awansowali: Arkadiusz Jop, Anna Konczewska (również na zdjęciu w głębi) oraz Wojciech Naczk. Aspirantami zostali: Krzysztof Kuczuk, Tomasz Lesiński, Bartłomiej Zieliński i Piotr Zalewski. Wręczono też wiele awansów na stopnie sierżanta sztabowego, starszego sierżanta, sierżanta i starszego posterunkowego. Wyróżniający się w służbie policjanci otrzymali nagrody od samorządów, na terenie którego pracują. Nagrody od prezydenta Wejherowa otrzymali: sierż. szt. Łukasz Okrój, sierż. Mateusz Walkusz i st. post. Mateusz Bogusz – na zdjęciu poniżej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.