Festiwal Baśki

Luzino

W Hali Sportowej w Luzinie, odbył się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy. Tadeusz Sychowski z Wejhera Wejherowo zajął drugą lokatę, a turniej par wygrali bracia Sychowscy- Tadeusz i Kazimierz.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2017. W turnieju zostało rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Mistrzostwa zgromadziły 249 zawodników, wśród których najlepiej grał Roman Liecau z Fali Krokowa. Drugie miejsce zajął Tadeusz Sychowski z Wejhera Wejherowo.
W turnieju par drugie miejsce zdobyła para Stobnickie Asy – Piotr Kowalski i Zbigniew Kowalski, a trzecie Wacław Frankowski i Andrzej Bruszkiewicz z Donimierza. W rywalizacji zespołów zwyciężył Wejher Wejherowo – kpt. Jacek Pohl, Boguslaw Napieralski, Kazimierz i Tadeusz Sychowscy.
Partnerem Mistrzostw Europy jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Gdańsku. Organizatorem Mistrzostw Europy była Polska Federacja Baszka – Kop oraz Gmina Luzino.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.