Zamknięte ulice

Inwestycja w rejonie dworca PKP

Trwają prace związane z budową metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej w Wejherowie. O rozpoczęciu tej ważnej strategicznej inwestycji oraz związanych z tym zmianach w komunikacji informowaliśmy w poprzednim wydaniu „Pulsu”. Teraz prace budowlane w rejonie dworca PKP wchodzą w kolejną fazę inwestycji.

Od 7 sierpnia wyłączona z ruchu została część ul. Dworcowej, ul. Kwiatowa (do skrzyżowania z ul. Zachodnią) oraz Plac Piłsudskiego. Zmiana polega na całkowitym zamknięciu przejazdu przez plac Piłsudskiego przed dworcem wraz z wyłączeniem dla ruchu dojazdów od strony ul. Dworcowej i ul. Kwiatowej.
W dalszym ciągu wyłączona z przejazdu jest ul. 10 Lutego od CH „Nasze” do pl. Piłsudskiego (na zdjęciu).
Z początkem sierpnia postój taksówek sprzed wejherowskiego dworca PKP został przeniesiony na ul. Dworcową (przy budynku „Ciucholandu”).
Władze miasta proszą pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót. Zapewniają o dołożeniu wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia w tym rejonie. Niestety, są one nieuniknione, a inwestycja służy mieszkańcom.

Cztery etapy

Inwestycja została podzielona na cztery etapy, a pierwszy z nich zakończy się w maju 2018 r.
W ramach pierwszego etapu inwestycji przewidziano przebudowę ulicy 10 Lutego i części ulic: Kopernika, Dworcowej i Kwiatowej wraz z pl. Piłsudskiego przed dworcem.
Realizowane będą prace rozbiórkowe, sieciowe-wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, gazowe oraz prace drogowe.

O zmianach w kursowaniu innych linii autobusowych, m.in. linii nr 2 i o likwidacji przystanku MZK w rejonie Dworca Głównego PKP w Wejherowie pisaliśmy w poprzednch wydaniach „Pulsu”

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że z powodu zamknięcia dla ruchu samochodowego przejazdu ulicą Kwiatową w Wejherowie, dotychczasowa trasa linii nr 4 ulegnie zmianie.
Linia nr 4 skierowana zostanie objazdem przez ulicę Batalionu Morskiego i ulicę Sobieskiego.
Na trasie objazdu będą obowiązywać wszystkie istniejące przystanki MZK, w tym dwa przystanki na ul. Batalionu Morskiego.
Dotychczasowe przystanki dla linii nr 4:
w kierunku Orla:
1. Wejherowo Dworcowa / Filharmonia 03 przy ulicy Dworcowej
2. Wejherowo Przemysłowa 01 na wiadukcie przy ulicy I Brygady.
w kierunku centrum Wejherowa:
1. Wejherowo Urząd Pracy 02 na żądanie przy ulicy I Brygady
2. Wejherowo Kwiatowa 02 przy ulicy Dworcowej
3. Wejherowo Dworcowa / Filharmonia 04 przy ulicy Dworcowej
Nie będą funkcjonować przystanki przy ulicy I Brygady WP. Pozostają nadal czynne tylko dla linii nr 5 i 10.
Zakończenie robót przewidywane jest w 2018 roku.
W związku z objazdami prosimy pasażerów o uwzględnienie zmian w podróżach.
Przepraszamy za mogące wystąpić zakłócenia w kursowaniu autobusów.
Szczegółowe informacje: www.mzkwejherowo.pl
Dyspozytor MZK tel. 58 572 29 33

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.