Nowe nawierzchnie

Ulice Grottgera i Mokwy na Śmiechowie

Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. wykonał nową nawierzchnię ulic Grottgera i Mokwy na północnym Śmiechowie. 31 lipca br. oficjalnie zakończono prace budowlane i dokonano odbioru tej inwestycji, a mieszkańcy mogą już korzystać z utwardzonej jezdni i chodnika.

Komisja pod przewodnictwem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta dokonała odbioru prac, które w wyniku przetargu nieograniczonego wykonał Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie. Budowa trwała dwa miesiące.
– Nawierzchnie ulic Grottgera i Mokwy zostały wykonane metodą tymczasowego utwardzania z płyt IOMB, a chodniki z kostki brukowej. Radni zabiegali o to, aby wykonać to zadanie komfortowo a wykonawca zrealizował tę inwestycję w sposób oczekiwany przez mieszkańców – informuje prezydent Krzysztof Hildebrand.
Prezydent poinformował, że przebudowane drogi mają łączną długość 334 metrówi, a ich powierzchnia wynosi 3200 metrów kw. Koszt inwestycji wyniósł 288 tys. zł.
– Dziękuję władzom miasta a zwłaszcza panu prezydentowi za „zielone światło” dla tej inwestycji oraz za wygospodarowanie środków na ten cel w obecnie trudnej sytuacji budżetowej – powiedział radny Jacek Gafka. – Dziękuję w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu mieszkańców. Praktycznie każdy wniosek zgłaszany przez mieszkańców do prezydenta miasta lub do ZUK został uwzględniony.
Jak podkreslił radny Gafka, dzielnica Śmiechowo należy do najstarszych części Wejherowa. Jej mieszkańcy wcześniej zgłaszali uwagi, że władze zaniedbują ten obszar. Dlatego poprawa jakości życia stała się jednym z priorytetów wejherowskich włodarzy.
Sekretarz miasta Bogusław Suwara podkreślił, że na uwagą zasługuje budowa chodników, gdyż tędy chodzą dzieci do szkoły (SP nr 5), a wielu mieszkańców dzielnicy idzie tymi uliczkami do stacji SKM w Śmiechowie.
W odbiorze uczestniczyli również m.in. radny Rafał Szlas, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Stanisław Brzozowski, prezes Zakładu Usług Komunalnych Roman Czerwiński oraz inspektorzy Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.