Nowy parking

Sześćdziesiąt samochodów zmieści się na nowym parkingu u zbiegu ul. Sobieskiego i Dworcowej. Władze miasta oddały obiekt do użytku kierowców u progu lata, co umożliwi korzystanie z parkingu nie tylko mieszkańcom, ale też wakacyjnym gościom. Tym bardziej, ze miejsca parkingowe powstały w dogodnym punkcie, w centrum miasta.

Wykonany z kostki brukowej parking ma prawie 2 000 m kw. powierzchni parkingowej, a także ponad 300 m chodnika dla bezpieczeństwa pieszych. Wokół powstały trawniki, posadzono krzewy i ustawiono ławki, nie brakuje też oświetlenia. 
Inwestycja, która kosztowała 550 tys. zł realizowana jest w ramach projektu unijnego: „Wzrost atrakcyjności miasta Wejherowa poprzez budowę Filharmonii Kaszubskiej – regionalnego centrum kultury”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz z budżetu państwa.
Jest to pierwszy z trzech parkingów, które powstaną w ramach budowy nowego centrum kultury, który powstaje po drugiej stronie ul. Sobieskiego, a jednocześnie pierwszy element budowy Wejherowskiego Centrum Kultury – mówi Wojciech Kozłowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa. – Od początku wskazywaliśmy, że nowy obiekt będzie posiadał zaplecze parkingowe. Drugi parking będzie znajdował się przy ul. Hallera, a przy samym obiekcie zaplanowano parking podziemny.
Z dodatkowych miejsc postojowych cieszą się z pewnością zmotoryzowani mieszkańcy miasta i powiatu.
BS.Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.