Tradycja, zabawa, rywalizacja Wkrótce Dożynki

W następną niedzielę 27 sierpnia w kilku gminach odbędą się uroczystości dożynkowe. Jak co roku zaplanowano oficjalne uroczystości, a potem zabawę mieszkańców gmin i ich gości.

W ub. roku Dożynki Gminno-Powiatowe odbyły się w Gościcinie w gminie Wejherowo.
W ub. roku Dożynki Gminno-Powiatowe odbyły się w Gościcinie w gminie Wejherowo.

Wójt gminy Łęczyce zaprasza do Bożegopola Wielkiego na uroczyste Święto Plonów. 27 sierpnia Gminne Dożynki rozpoczną się od mszy świętej dziękczynnej o godz. 14.00 w kościele w Bożympolu Wielkim. Potem kolorowy korowód ruszy do centrum wsi. Tam władze gminy i starostowie dożynek powitają gości, a także nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na „Piękną wieś” i „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.
Zagra gminna orkiestra dęta, wystąpią zespoły regionalne i kabaret. Po cygańskiej biesiadzie o godz. 19.00 wystąpi gwiazda – Szymon Wydra i „Carpe Diem”. Na zakończenie odbędzie się pokaz teatru ognia Nam-Tara.
Tego samego dnia, czyli 27 sierpnia Gminne Dożynki zaplanowano w Luzinie. Po mszy św. dziękczynnej za plony w kościele św. Wawrzyńca barwny korowód przejedzie ulicami wsi na plac przy boisku gminnym. Tam odbędzie się m.in. turniej sołectw, wręczenie nagród w konkursie „Piękna gmina”, a także występy kabaretowe i wokalne. Na scenie pojawią się m.in. zespoły disco polo: „Soleo” i „Skalars”. Zaplanowano również pokaz sztucznych ogni.
Również w następną niedzielę 27 sierpnia Gminne Dożynki świętować będą mieszkańcy Gminy Wejherowo. Obok tradycyjnej mszy świętej dziękczynnej i konkursu wieńców dożynkowych, wśród wielu atrakcji w programie znalazł się koncert zespołu „Czarno Czarni” oraz grupy „Trzy Gitary”.
27 sierpnia w skansenie w Nadolu odbędzie się Dzień Chleba i Miodu – impreza dla mieszkańców Gminy Gniewino oraz ich wakacyjnych gości. W programie m.in. gminny konkurs wieńców dożynkowych.
W Szemudzie święto plonów zaplanowano 3 września, podobnie jak w gminie Linia. Tam również mieszkańcy będą świętować w pierwszą niedzielę września.
Uroczyste Dożynki Powiatowe, co roku odbywające się w innej gminie, zaplanowano 17 września w Choczewie. O szczegółach poinformujemy w kolejnych wydaniach „Pulsu”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.