Imprezy plenerowe

Wejherowskie Centrum Kultury

W lipcu w Wejherowie nie brakowało atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych w plenerze. Największą imprezą, na której tłumnie bawili się wejherowianie oraz ich goście był lipcowy Festyn Letni, na którym wystąpił zespół Afromental.

Zespół Foliba zagra w Wejherowie dwukrotnie w niedzielę 13 sierpnia. Najpierw o godz. 12 na rynku w ramach warsztatów gry na bębnach, a potem o godz. 17.00 na scenie w Parku Miejskim.
Zespół Foliba zagra w Wejherowie dwukrotnie w niedzielę 13 sierpnia. Najpierw o godz. 12 na rynku w ramach warsztatów gry na bębnach, a potem o godz. 17.00 na scenie w Parku Miejskim.

W liczne bezpłatne imprezy plenerowe, skierowane zarówno do mieszkańców, jak i turystów, obfituje również sierpień. Zaprasza na nie Wejherowskie Centrum Kultury.
Pierwsze z sierpniowych wydarzeń skierowane było do dzieci. W minioną niedzielę 6 sierpnia w Parku Miejskim pojawiło się Miasteczko Zabaw Niezwykłych, w ramach projektu „Magiczny świat Książek Astrid”. Tego samego dnia na w parku wystąpił Teatr Lalki „Tęcza”.
W najbliższą niedzielę 13 sierpnia, w Wejherowie zrobi się głośno za sprawą zespołu Foliba. O godz. 13.00 na Placu Jakuba Wejhera odbędą się warsztaty gry na bębnach afrykańskich, podczas których zespół będzie uczył podstawowych uderzeń i techniki gry na dundun i djembe. Ilość miejsc ograniczona (zapisy pod adresem wck@wck.org.pl), ale posłuchać i popatrzeć mogą wszyscy chętni.
WCK zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych W przypadku deszczu warsztaty odbędą się w Filharmonii Kaszubskiej.
Jednak to nie koniec atrakcji z zespołem Foliba tego dnia, ponieważ o 17:00 muzycy zagrają w Parku Miejskim. Ich niecodzienne instrumenty i wielobarwne struktury rytmiczne tworzą wyjątkową energię i przenoszą słuchaczy do dzikiej Afryki. Jak sami mówią: „podnosimy temperaturę otoczenia o 15 stopni Celsjusza!”.
Kolejnym wydarzeniem plenerowym sierpnia jest Potańcówka Przedmiejska. Warszawski Teatr „Pijana Sypialnia” zaprasza 15 sierpnia o godz. 18.00 na wejherowski rynek (Plac Jakuba Wejhera) do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców i gości bez względu na wiek. Polka, walczyk, sztajer i fokstrot to tylko niektóre z tańców, których będziemy mogli nauczyć się pod kierunkiem artystów z Teatru Pijana Sypialnia. Nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczą wygodne buty.
Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”.
Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze.

Szczególowe informacje na temat tych wydarzeń dostępne są na stronie Wejherowskiego Centrum Kultury: wck.org.pl, a o innych propozycjach informujemy na stronie 9.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.