Atrakcyjne lato z biblioteką

Wakacyjne propozycje dla czytelników

Plenerowa wypożyczalnia książek, „Angielski na wesoło” dla dzieci, spektakle i zabawy w ramach „Zakątka wyobraźni”, warsztaty psychologiczne dla pań oraz Literackie Środy pod patronatem Prezydenta Wejherowa – takie ciekawe propozycje dla dorosłych i młodych czytelników przygotowała na wakacje Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego.

Część imprez i spotkań odbyła się i nadal się odbywa w siedzibie biblioteki przy ul. Kaszubskiej, gdzie dzieci mogły obejrzeć dwa spektakle teatralne, bawić się w „Zakątku Wyobraźni” m.in. przy grach planszowych. W sierpniu odbywają się tam także warsztaty psychologiczne „Sprzeczności kobiecej wolności”.
Podobnie jak w ubiegłych latach, Miejska Biblioteka przeniosła się latem również do miejskiego parku, zresztą mającego tego samego patrona. Tam, wśród zieleni odbywają się m.in. zabawy dla dzieci, połączone z nauką angielskiego (11 sierpnia odbędzie się ostatnie spotkanie), a na tarasie pałacu (Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej) funkcjonuje plenerowa wypożyczalnia książek. Gościnny taras był też miejscem serii spotkań z pisarzami. W lipcu w cyklu spotkań autorskich „Literackie Środy” w Letniej Bibliotece gościli: Agnieszka Pruska, Adam Karczewski, Marek Adamkowicz i Piotr Bolc.
Ostatnie spotkanie w tym cyklu odbyło się 2 sierpnia, a jej bohaterką była młoda warszawska pisarka Marta Reich. Z poczuciem humoru mówiła o swojej pracy literackiej, m.in. o genezie swojej pierwszej książki, kryminalnej powieści „Morderstwo i cała reszta”. Autorka mówiła też o drugiej powieści „Sztuki i sztuczki”.
Spotkania z literatami prowadził Krzysztof Szkurłatowski, zawsze świetnie przygotowany i bardzo dobrze odnajdujący się w tej roli. Podczas każdej literackiej środy ogłaszano wyniki konkursu internetowego dla czytelników i wręczano nagrodę zwycięzcom.
Organizatorem spotkań była Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przy współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej i Wydawnictwem „Oficynka” z Gdańska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.