V Piknik Integracyjny

Spotkali się w Lubiatowie

Na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubiatowie 5 sierpnia odbył się V Piknik Integracyjny „Spotkajmy się w Lubiatowie”. Wydarzenie zorganizowali wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w ramach kilkudniowego szkolenia.

Ideą pikniku było przybliżenie odwiedzającym sposobu funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej. Goście wysłuchali wywiadów z dyrektorem ośrodka, Tomaszem Gzowskim oraz dwoma uczestnikami zajęć: Małgorzatą Adamczyk i Romanem Wittbrodtem. Zwiedzali także pracownie terapeutyczne, z których korzystają dorosłe osoby niepełnosprawne.
Na uczestników pikniku czekały inne atrakcje, m.in. turniej rodzin, quiz wiedzy czy pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczewa.
Piknik swoim występem uświetniła uczestniczka kaszubskiego „Idola”, Nicole Modzelewska, a o poczęstunek zadbali Koło Gospodyń Wiejskich z Sasina oraz lokalni darczyńcy.
Wolontariusze fundacji pomyśleli też o najmłodszych – na dzieci czekał pokój zabaw oraz możliwość przejażdżki na kucyku ze stadniny w Lubiatowie. V Piknik Integracyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – tuż po jego zakończeniu, wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zapraszali gości na to wydarzenie w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.