Hydrokosmos na koniec wakacji

Wrocławski Teatr Pantomimy w Filharmonii Kaszubskiej

30 sierpnia będziemy gościć w Wejherowie jeden z najbardziej renomowanych zespołów pantomimicznych w Europie – Wrocławski Teatrt Pantomimy, z pięknym baśniowym przedstawieniem „Hydrokosmos” dla młodych i dorosłych widzów.

Baśnie Hansa Christiana Andersena zna każdy, a historia Małej Syrenki, która zakochała się w mężczyźnie z innego świata wzrusza kolejne pokolenia. Na motywach tej opowieści reżyser Konrad Dworakowski stworzył piękny spektakl. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy zaprezentują go już w środę 30 sierpnia o godz. 18.00 na scenie Filharmonii Kaszubskiej.
Wrocławski Teatr Pantomimy działa ponad sześćdziesiąt lat. Jego założycielem był Henryk Tomaszewski, wybitny reżyser, scenarzysta i choreograf. Obecnie dyrektorem teatru jest Zbigniew Szymczyk, znakomityy choreograf i aktor, który w Hydrokosmosie występuje w roli króla.
Teatr od momentu założenia odwiedził ze swoimi spektaklami wszystkie kontynenty (z wyjątkiem Antarktydy) i pełni ważną rolę na światowej scenie pantomimy.
Hydrokosmos to opowieść o miłości, która jest tak czysta i szczera, że nie zna granic światów ziemskiego i morskiego. Mała Syrenka (Paula Krawczyk-Ivanov) zakochana w księciu (Piotr Sabat) zmienia swoje życie podążając za wartościami i głosem serca, pomimo najwyższej ceny jaką musi ponieść. Emanuje z niej odwaga i poświęcenie w dążeniu za uczuciem. Wszystko to dzieje się w pomysłowej scenerii, którą dopełniają niezwykłe kostiumy stworzone przez Marię Balcerek. Warte uwagi są również sceny zespołowe, w morskim świecie, bardzo barwne i dynamiczne. Całość bawi i wzrusza, a nawet przeraża za sprawą ośmiornic (Agnieszka Kulińska, Izabela Cześniewicz i Paulina Jóźwin).

Bilety do nabycia w kasach Filharmonii oraz na stronie wck.org.pl w cenie 20 zł uczniowskie, 25 zł ulgowe, 30 zł normalne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.