Dbajmy o zwierzęta

Strażnicy miejscy dwukrotnie przyszli na czas z pomocą zagrożonym lub zaniedbanym zwierzętom.

Z balkonu jednego z mieszkań ratowali ranną mewę, którą przekazali wolontariuszom Animals. Z kolei na obrzeżach Wejherowa, na jednej z posesji pies trzymany był w skandalicznych warunkach, w dziurawej budzie, a wokół było błoto. Funkcjonariusze zobowiązali właściciela do natychmiastowej naprawy psiej budy, oczyszczenia kojca z nieczystości i zapewnienia psu właściwych warunków bytowania.
Każdy właściciel zwierzęcia musi zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała. Musi także zapewnić zwierzęciu odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.
Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m.
Jeśli właściciel z tych obowiązków się nie wywiązuje może zostać ukarany mandatem karnym od 20-500 złotych. Jeśli zwierzę trzymane jest w warunkach krytycznych, może zostać odebrane.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.