Kardiomonitory i centrala

Nowoczesny sprzęt

Szpital im. F. Ceynowy w Wejherowie będzie wyposażony w system kardiomonitoringu. Miasto Wejherowo przekazało na ten cel 10 tys. zł. Kardiomonitory i centrala monitorująca będą funkcjonowały na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala.

W wejherowskim ratuszu umowę na dofinansowanie zakupu podpisali Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, Arkadiusz Kraszkiewicz, skarbnik miasta oraz Jolanta Sobierańska-Grenda – prezes Zarządu Szpitali Pomorskich sp. z o.o. i Andrzej Zieleniewski – wiceprezes spółki, dyrektor wejherowskiego szpitala.
– Nowoczesny nadzór medyczny jest bardzo potrzebny i pozwoli na podwyższenie bezpieczeństwa przebywających tu pacjentów, tym bardziej, że przed kilkoma miesiącami został oddany do użytku zmodernizowany odcinek pooperacyjny Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej – stwierdził Andrzej Zieleniewski. – Sprzęt będzie służył monitorowaniu podstawowych parametrów ważnych dla życia – akcji serca, ciśnienia, tętna, saturacji.
– Cieszymy się, że współpraca naszej spółki i działającego w jej ramach szpitala w Wejherowie – oraz lokalnych samorządów stała się już tradycją – powiedziała prezes Jolanta Sobierańska-Grenda. – Od lat, dzięki naszej współpracy i wsparciu władz z powiatu wejherowskiego, udaje nam się zakupić potrzebny sprzęt czy też dofinansować remonty oddziałów.
Beata Rutkiewicz podkreśliła, że miasto regularnie wspomaga wejherowski szpital.
Szpital w Wejherowie zakupi nowoczesny sprzęt za łączną kwotę 70 000 zł. Oprócz Miasta Wejherowa dotacje na zakup systemu kardiomoniotoringu przekazały gminy: Wejherowo, Szemud, Luzino, Rumia oraz Powiat Wejherowski.

Przypomnijmy, że w lutym br. zakończono remont odcinka pooperacyjnego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Inwestycja kosztowała prawie 250 tys. zł, z czego 65 tys. zł pochodziło od samorządów: Rumi i Krokowej. Dzięki tym środkom odnowiono cztery sale dla chorych i wyremontowane pomieszczenia sanitarne. Na oddziale brakowało jednak nowoczesnego systemu kardiomonitoringu.
Na oddziale są 54 łóżka, w tym 15 na odcinku pooperacyjnym. W 2016 r. przebywało na nim 3262 pacjentów, z czego na odcinku pooperacyjnym prawie 2 tys.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.