Rozpoczęła się budowa Węzła Wejherowo

Ulica10 Lutego i plac Piłsudskiego już zamknięte

Wyłączenie z ruchu ul. 10 Lutego (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kopernika), placu Piłsudskiego przed dworcem oraz odcinka ul. Kwiatowej związane jest z początkiem prac przy budowie metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej.

Inwestycja została podzielona na cztery etapy, a pierwszy z nich zakończy się w maju 2018 r. Podczas realizacji inwestycji nastąpią utrudnienia w ruchu, a także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

W ramach pierwszego etapu inwestycji przewidziano przebudowę ulicy 10 Lutego i części ulic: Kopernika, Dworcowej i Kwiatowej wraz z pl. Piłsudskiego przed dworcem.
Realizowane będą prace rozbiórkowe, sieciowe-wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, gazowe oraz prace drogowe.

Możliwy jest przejazd przez teren budowy od ul. Dworcowej do ul. Kwiatowej przez autobusy PKS, samochody zaopatrzenia i pojazdy uprzywilejowane.
Na przejazd kolejowy w ulicy Kwiatowej, który nadal będzie czynny, można wjechać od ul. Spacerowej i od ul. Zachodniej.
Władze miasta proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót i o wyrozumiałość, bo inwestycja służy mieszkańcom.

W rejonie dworca PKP nastąpiły zmiany w komunikacji miejskiej

Linie nr 2, 12 i wybrane kursy linii nr 7 w kierunku do „Dworzec PKP Wejherowo” kursują objazdem przez ul. Sobieskiego. Na trasach obowiązują wszystkie istniejące przystanki MZK.
Autobusy linii nr 2 jadą przez ul. Sienkiewicza i ul. Sobieskiego do ronda przy ul. Batalionu Morskiego (Dom Działkowca ) i z powrotem na Sobieskiego.
Autobusy linii nr 12 w kursach do i z „Dworca PKP Wejherowo” jeźdżą do i z przystanku „Transportowa”.
Autobusy linii nr 7 w kursach po godz. 21, z i do „Dworca PKP Wejherowo” jeżdżą z przystanku „Sobieskiego Sąd”, wracając do przystanku „Sobieskiego GS”. W przedpołudniowych kursach do Cegielni w dni powszednie wakacyjne, odjazd i powrót z przystanku „Transportowa”.
Linia nr 16 – kurs zjazdowy w dni powszednie wakacyjne kończy się na przystanku „Wejherowo Św. Jana 01”.
Linia nr 4 do jesieni 2017 r. kursuje bez zmian.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.